KLABATER WYKONA PORT I WYDA MAY’S MYSTERIES: THE SECRET OF DRAGONVILLE NA KONSOLE NINTENDO SWITCH, PLAYSTATION 4/5 ORAZ XBOX ONE I X/S

KLABATER WYKONA PORT I WYDA MAY’S MYSTERIES: THE SECRET OF DRAGONVILLE NA KONSOLE NINTENDO SWITCH, PLAYSTATION 4/5 ORAZ XBOX ONE I X/S

WARSZAWA, POLSKA 27.04Klabater i V5 Play Studio mają przyjemność zapowiedzieć wydanie konsolowej adaptacji May’s Mysteries: The Secret of Dragonville, świetnie przyjętej gry z gatunku puzzle adventure na Nintendo Switch, PlayStation 4/5 oraz Xbox One i X/S.

May’s Mysteries: The Secret of Dragonville to chwalona przez recenzentów gra inspirowana kultową serią Professor Layton. Tytuł oferuje graczom niezapomnianą przygodę zawierającą cztery pięknie narysowane krainy, 80 zróżnicowanych lokacji, 50 postaci i ponad 270 zagadek do rozwiązania! May’s Mysteries: The Secret of Dragonville ma już na swoim koncie bardzo udany debiut na konsoli Nintendo DS (2011) oraz komputerach PC. Edycja na konsoli Nintendo znalazła do tej pory ponad 100,000 nabywców zbierając bardzo dobre recenzje:

W grze wcielimy się w postać May, inteligentnej i charyzmatycznej dziewczynki, która wyrusza na poszukiwanie swojego zaginionego brata. Przemierzając fantastyczne lokacje, gracze stawią czoła zagadkom logicznym, pomysłowym wyzwaniom rytmicznym oraz elementom rozgrywki znanym z przygodówek typu hidden object. W poszukiwaniu wskazówek dotyczących brata May pomogą również ręcznie malowane fantastyczne postacie.

May’s Mysteries: The Secret of Dragonville zadebiutowało w świetnym stylu na Nintendo DS oraz PC. Współpraca z V5 Studio to dla nas dobra okazja, by wprowadzić tę popularną markę na kolejne konsole.” – Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze – „Jest to również kolejny krok na drodze rozwoju naszego działu wydawniczego i portingowego. Nasze doświadczenie na tym polu świetnie współgra z dotychczasowymi sukcesami May’s Mysteries: The Secret of Dragonville.”

CECHY GRY:
  • Ponad 270 mini-gier, w tym 230 zagadek logicznych, 25 interakcji typu hidden object oraz 13 zaskakujących mini gier rytmicznych
  • 4 krainy oferujące 80 zróżnicowanych lokacji wypełnionych niezwykłymi sekretami
  • 47 intrygujących postaci, które pomogą May w jej poszukiwaniach zaginionego brata
  • Ręcznie rysowane cut-sceny nawiązujące do najlepszych tradycji kultowych gier przygodowych
  • 8 niepowtarzalnych motywów muzycznych dopasowanych stylem do graficznego charakteru poszczególnych lokacji
  • Ponad 25 godziny czasu gry dla graczy, którzy zdecydują się poznać wszystkie sekrety gry.

Współpraca z Klabaterem to dla nas zupełnie nowy rodział w rozwoju marki May’s Mysteries: The Secret of Dragonville” – Vladimir Djuric, założyciel V5 Play Studio – “Patrzymy z dużym entuzjazmem na kolejne postępy w procesie adaptowania naszej gry na kolejne konsole. Jestem przekonany, że połączone siły naszych firm sprawią, że kolejni gracze docenią fantastyczny świat wykreowany na potrzeby naszej gry.”

May’s Mysteries: The Secret of Dragonville zadebiutuje w sklepach konsolowych jeszcze w tym roku (więcej informacji już wkrótce!) na PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch.


V5 Play Studio

Studio założone w 2010 roku w mieście Kragujevac (Serbia). V5 Play Studio to utalentowany zespół twórców do tej pory skupionych na produkcji gier przeznaczonych na urządzenia mobilne I handheldy. Studio ma na koncie współpracę z wieloma wydawcami z Wielkiej Brytanii, USA, Niemiec i Francji, jak również obecność w największych kanał sprzedaży gier cyfrowych.