Misje Policyjne oraz Tryb Sandbox już w lutym, a porting na konsole rozpoczęty!

Misje Policyjne oraz Tryb Sandbox już w lutym, a porting na konsole rozpoczęty!

Warszawa, Polska | 20 stycznia 2023 – Moonshine Inc., nasz niedawno wydany symulator bimbrownika, już w lutym doczeka się dwóch dużych aktualizacji. Co więcej, ogłaszamy, że rozpoczęliśmy też prace nad portowaniem gry na konsole.

 

Poprawki, balansowanie i nowe funkcjonalności – podsumowanie aktualizacji od premiery do dziś

Przyjęcie Moonshine Inc. na Steamie było zadowalające, jednak pierwsze mieszane recenzje pokazały, że konieczne były dalsze poprawki. Przez ostatnie dwa miesiące nasz zespół deweloperski aktywnie komunikował się ze społecznością na Discordzie. W oparciu o opinie graczy pracował nad naprawą, balansowaniem i ulepszeniem gry.

Główne problemy związane z systemem zapisu gry zostały naprawione w ciągu pierwszych 1,5 tygodnia. Okazało się również, że próg wejścia do gry w momencie premiery był zbyt wysoki dla amatorów bimbrownictwa nie znających procesów produkcji alkoholu.

Do tej pory wydaliśmy sześć patchy, a najnowsze zawierały głównie nowe funkcje, oraz usprawnienia. Ostatnie, w większości pozytywne recenzje dowodzą, że balansowanie i wdrożone poprawki zostały docenione przez społeczność i faktycznie poprawiły rozgrywkę.

Główne ulepszenia rozgrywki zaplanowane są na 2 i 23 lutego, kiedy to spodziewamy się wydać aktualizacje z zupełnie nowymi misjami policyjnymi i najbardziej wyczekiwanym trybem Sandbox.

 

Misje Policyjne oraz Tryb Sandbox – opisy

Nowe Misje Policyjne będą specjalnym rodzajem misji pobocznych. Ich wdrożenie umożliwi obniżenie Globalnego Poziomu Alarmów, który pierwotnie, według wielu graczy, zbyt często prowadził do zakończenia Game Over. Misje policyjne będą się one różniły od misji pobocznych warunkami zaistnienia i będą przypisywane przez Szeryfa.

Przykładem jednej z misji może być otrzymanie telefonu od matki chrzestnej, która gości u siebie Szeryfa – w twoim imieniu (w imieniu bohatera gry) wynegocjowała, że ten przymknie na ciebie oko w zamian za jego ulubiony, trudno dostępny alkohol.

Tryb Sandbox da graczom swobodę eksploracji i produkcji. Misje główne przestaną być dostępne, co pozwoli to graczom na modyfikację rozgrywki. Technologie, misje poboczne i wydarzenia nie będą już blokowane przez regiony. W bazie i w oknach umieszczania aparatury gracze będą mieli możliwość wyrzucania niechcianych partii i sprzętów. Wszystkie mapy będą w pełni dostępne dla gracza przez cały czas. W zależności od wybranej na początek bazy, wszystkie dostawy będą zaczynały się od niej.

Dodatkowo Sandbox będzie umożliwi wybór opcji. Gracz będzie mógł odblokować większość funkcji gry: najwyższy poziom budynków (Kwatera Główna, Garaż, Warsztat), natychmiastowe dostawy, wszystkie technologie, nieograniczone pieniądze, natychmiastowe ukończenie fermentacji i destylacji lub wybranie mnożnika prędkości, a także wyłączenie wszystkich poziomów alarmowych i opcji przegrania gry.

 

Moonshine Inc. będzie dostępny na konsole w 2023 r.

Klabater jako studio działa w trzech obszarach – developmentu gier, wydawania gier oraz portowania gier PC na platformy konsolowe. Poszczególne zespoły specjalizują się w ramach tych filarów. Podczas gdy programiści z zespołu Moonshine Inc. pracują nad dalszymi rozszerzeniami gry, balansem i poprawkami, zespół portingowy adaptuje wersję PC na konsole.

Wersje konsolowe będą zawierały wszystkie dotychczasowe aktualizacje z PC. „Pierwsze etapy prac typowo portingowych zostały podjęte i możemy potwierdzić nasz pierwotny plan dostarczenia gry na platformy konsolowe w 2023 roku” – mówi Robert Wesołowski, prezes zarządu Klabater i producent gry. „Jeśli jesteś twórcą gier i szukasz wydawcy, możesz głosić do nas swoją grę – aktywnie poszukujemy nowych tytułów do naszego portfolio i mamy wszelkie zasoby do zrealizowania portingu i kampanii marketingowo wydawniczej”.

 

Moonshine Inc. – zasięgi i aktywności marketingowe

  • „Zdecydowanie udało się zbudować autorytet Moonshine Inc. jako gry dla bimbrowników. W wynikach wyszukiwania przeglądarkowego dla frazy game for moonshiners otrzymujemy w pierwszej kolejności przekierowanie do karty Steam oraz serię filmów YouTube od influencerów” – mówi Justyna Urbańska, Marketing & PR Manager w Klabaterze. „Do dnia 23 stycznia 2023, łącznie opublikowano 290 filmów oraz streamów w serwisie Twitch.”
  • W dniu premiery, live-steam deweloperów gry był czwartym najlepiej oglądanym streamem na Steamie, przez 8 716 unikalnych widzów, a podczas pierwszej dobry to samo nagranie obejrzało jeszcze ponad 120 tys. unikalnych użytkowników. Jednocześnie udało się zebrać do 4 174 widzów.

  • W ciągu kolejnych miesięcy Klabater skupi się na dodatkowej promocji tytułu. Szczególnie ważna będzie współpraca z influencerami ze środowiska bimbrowniczego, którzy wyrazili zainteresowanie grą i chęć stworzenia swoich materiałów o niej.
  • Pierwszą współpracę Klabater nawiązał z youtuberem Cyrusem z kanału Still’n The Clear, poświęconego podstawom bimbrownictwa dla amatorów. W jej wyniku Klabater opublikował nagranie video prezentacji gry z dnia 20 grudnia, opatrzonej feedbackiem od twórcy – https://www.youtube.com/watch?v=akl0-CGhOJ8.

  • 17 stycznia wzmianka o grze pojawiła się także w jego cotygodniowym newsletterze The Mash, który subskrybuje 4 tysiące początkujących hobbystów. Już niedługo Cyrus opublikuje także wywiad z Robertem na temat gry w swoim podcaście Still’n The Clear, którego wysłuchać można w aplikacji Spotify.