O Nas

O Firmie

Jesteśmy notowanym na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych wydawcą i producentem gier wideo. Tworzymy i wydajemy gry z pasji, szczególnie lubimy takie produkcje, które swoją fabułą opowiadają nieprzeciętne historie i pozwalają na długą i kreatywną zabawę.

Grami wideo zajmujemy się od ponad 15 lat. Wydajemy i tworzymy gry polskich i zagranicznych twórców. Nasz zespół składa się z pasjonatów gier i branżowych weteranów z wieloletnim doświadczeniem. W każdą grę, która przechodzi przez nasze ręce wkładamy maksimum wysiłku i 100% zaangażowania.Wspólnie budujemy firmę o globalnych ambicjach i lokalnych korzeniach.

Naszym teatrem działań jest rynek globalny, wydajemy produkcje partnerskich studiów developerskich z Polski i z zagranicy oraz tworzymy i wydajemy własne gry koncentrując się na platformach cyfrowej dystrybucji. Współpracujące z nami zewnętrzne studia developerskie mogą liczyć na nasze pełne zaangażowanie począwszy od częściowego finansowania, przez wsparcie procesu produkcji, organizację procesów związanych z lokalizacją oraz QA, aż po kompleksową realizację działań marketingowych i PR. Przez lata funkcjonowania na rynku zgromadziliśmy doświadczenie oraz zbudowaliśmy wartościowe relacje biznesowe z partnerami sprzętowymi, mediami i producentami platform sprzętowych, które pozwalają nam skuteczne wsparcie nowych wchodzących na rynek marek gier oraz prowadzenie działań zwiększających sprzedaż już istniejących.

Regularnie odwiedzamy największe imprezy targowe w Polsce, Europie i Stanach Zjednoczonych, współpracujemy z wszystkimi znaczącymi mediami growymi oraz z partnerskimi lokalnymi agencjami public relations na wybranych kluczowych rynkach, zajmujemy się produkcją materiałów reklamowych, trailerów i innych materiałów wideo, chętnie dzielimy się swoim doświadczeniem i zdejmujemy z developerów jak największy ciężar, by mogli skupić się na przekuciu swojej wizji w grę, która odniesie sukces. Oferujemy również usługi portingowe oraz wsparcie w procesie lokalizacji gier na różnorodne języki.

Ważną częścią naszej firmy jest własne studio produkujące, które stworzyło naszą pierwszą grę z gatunku Narrative RPG Tycoon: Crossroads Inn.


OBEJRZYJ PREZENTACJĘ

 

Kilka faktów o nas

• Jesteśmy wydawcą gier na PC oraz na konsole Nintendo Switch, PlayStation oraz Xbox. Jesteśmy także deweloperem gier na wymienione platformy oraz firmą zajmującą się portingiem.

• Od 2019 roku jesteśmy spółką notowaną na rynku akcji NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

• Nasza siedziba mieści się w biurowcu, w ścisłym centrum Warszawy, w miejscu gdzie w XVIII wieku istniał browar.

• Współpracujemy ze studiami z całego świata, o różnorodnym profilu wydawniczym, a także wydajemy gry na cały świat.

• Nasza misja
Naszą życiową pasję do gier i wieloletnie doświadczenie przekuwamy w wydawnictwo, które rozumie twórców i otacza ich szczególną opieką.

• Nasze wizja
Finansujemy zdolnych twórców wspierając każdy etap prac nad ich wyjątkowymi grami. Wspólna praca i wspólny sukces!

• Nasz cel
Nie pozwolimy, by Twoja produkcja utonęła w morzu gier indie. Wspólnie ruszymy po sławę i złoto! Aye!

• W morskim folklorze, Klabater to dobry duch stojący na straży statku i załogi. Przedstawiany jako kobold wyposażony w ciesielski młotek i nieodłączną latarnię załata dziurę w pokładzie i przeprowadzi marynarzy przez najgorsze sztormy. Obraliśmy sobie za patrona to legendarne stworzenie bo to samo chcemy zrobić dla Ciebie: otoczyć Cię przewodnictwem, opieką i pomóc Ci dobić do celu Twojej twórczej podróży.

Klabater SA

Klabater SA

Nasza spółka zaistniała na rynku w 2016 roku za sprawą Michała Gembickiego i Roberta Wesołowskiego.
Swoje ponad 15-letnie doświadczenie w branży gier wideo z powodzeniem wykorzystujemy jako wydawca oraz studio tworzące gry niezależne. Współpracujemy ze studiami zarówno polskimi jak i zagranicznymi z całego świata. Obszarem naszych zainteresowań są przede wszystkim gry o niebanalnej historii, łączące satysfakcjonującą rozgrywkę z zawiłością swojej fabuły.

Klabater Studio

Klabater Studio

Jako studio produkujące gry, czyli w roli twórcy i kreatora jesteśmy przede wszystkim ambitnym zespołem nastawionym na niesztampowe produkcje, o tematyce wymykającej się szablonowemu postrzeganiu gatunków. Z tego powodu cenimy sobie gry typu Tycoon, wymagające wnikliwej analizy rozgrywki i szerokiego spojrzenia na świat gry. Starannie wybraną bazę przyszłego tytułu doprawiamy interesującą fabułą, zwykle osadzoną na historycznej osnowie i umiejscawiamy w niekonwencjonalnych realiach, jak np XIX-wieczny cyrk bądź średniowieczna tawerna w świecie fantasy.

Klabater Publishing

Klabater Publishing

Weryfikując i przeglądając tytuły do wydania, mamy tendencję spoglądać na produkcje zaangażowane w dzieje świata. Uwielbiamy pracować przy grach, które w śmiały i nowatorski sposób nawiązują do kluczowych w historii ludzkości momentów. Dlatego wkładamy bardzo dużo wysiłku, by każda gra przy której przyjdzie nam pracować miała indywidualne podejście, nieszablonową grafikę, historyczne tło i unikatową wizję.