Nowe gry w katalogu Klabater SA dzięki umowie z francuskim studiem Goblinz!

Nowe gry w katalogu Klabater SA dzięki umowie z francuskim studiem Goblinz!

Warszawa – 06 kwietnia 2022 r. – Klabater SA, notowany na NewConnect, polski wydawca i producent gier wideo, podpisał umowy na porting i wydanie trzech gier z katalogu francuskiego wydawcy i producenta Goblinz.

Legend of Keepers, Spellcaster University oraz As far as the Eye, te gry zostaną przeniesnione i wydane na platformy Xbox i PlayStation. W portfolio Goblinz znajduje się wiele znanych hitów sprzedażowych, takich jak Heroes Hour, która w pierwszym tygodniu premiery sprzedała się w liczbie ponad 100 tys. kopii!

Gry studia Goblinz idealnie wpisują się w naszą misję i klimat, które chcemy tworzyć. Wszystkie trzy tytuły, na które podpisaliśmy umowy,  będziemy portować na PlayStation i Xbox. Każda z tych gier posiada dużą społeczność i w większości pozytywne recenzje. Umowa z francuskim partnerem to także kolejny krok dla nas w rozszerzeniu własnego portfolio o gry strategiczne i tycoony i zdobycia nowych możliwości produkcyjnych mówi Michał Gembicki, członek zarządu spółki Klabater.

Spellcaster University on Steam

Legend of Keepers to gra strategiczna z elementami turowego RPG i roguelike’a. W Spellcaster University gracz zostaje dyrektorem szkoły magii w barwnym świecie fantastyki heroicznej. Z kolei As Far as the Eye to turowa gra strategiczna, w której celem zabawy jest doprowadzenie plemienia do centrum mapy, zanim nadejdzie powódź. Wszystkie trzy tytuły charakteryzują się wyrafinowaną artystyczną oprawą graficzną, złożonymi mechanikami oraz rozbudowaną narracją.

To strategia czy gra logiczna? Recenzja As Far As The Eye

– Przez ostatnie miesiące rozwój naszego segmentu portingowego był bardzo istotną częścią Klabatera. Postawiliśmy na wzmocnienie kompetencji w obszarze kontroli jakości, a także prowadziliśmy testy nad wprowadzaniem rozwiązań na nowe zespoły narzędziowe. Pozyskanie kolejnych kontraktów z Goblinz upewnia nas w tym, że podjęliśmy dobre decyzje – dodaje Robert Wesołowski, członek zarządu spółki Klabater.

Klabater w obszarze portingowym posiada już ponad 12 wydanych gier multiplatformowych, silny zespół programistów i testerów oraz przetarte ścieżki we wszystkich platformach..

W najbliższym czasie Spółka planuje premiery gier: Best Month Ever, Orbit.Industries, Kaiju Wars.