Do końca roku, w naszym katalogu znajdzie się aż 6 nowych tytułów!

Do końca roku, w naszym katalogu znajdzie się aż 6 nowych tytułów!

Warszawa – 12.08.2022 – W opublikowanym niedawno raporcie espi (14/2022) podaliśmy do informacji daty sześciu tytułów ze swojego portfolio, których premiery planowane są jeszcze w tym roku.

Wśród nadciągających gier znajduje się m.in. nasza autorska gra – Crossroads Inn – w wersji na Nintendo Switch, Weedcraft – największy projekt portingowy spółki oraz strategiczna gra As Far As The Eye od francuskiego producenta Goblinz. W dniach 24-28 sierpnia, podczas Targów Gamescom w Kolonii, zaprezentujemy również naszą nową grę, Moonshine Inc. – gracze w końcu dowiedzą się jaka jest ostateczna data premiery nadciągającego hitu.

– Konsekwentnie realizujemy działalność w głównych obszarach biznesowych – rozwój produkcji własnych, wydawanie gier niezależnych oraz przenoszenie gier PC na platformy konsolowe. Ten ostatni segment mocno przyśpieszył po nawiązaniu współpracy z francuskim producentem i wydawcą gier niezależnych Goblinz oraz z amerykańskim gigantem rynku wydawniczego firmą Devolver Digital – mówi Michał Gembicki, członek zarządu Klabater. – Zbliżamy się do końca prac nad grą Weedcraft Inc., naszym największym i najbardziej ambitnym projektem portingowym, to bardzo złożony, skomplikowany w portingu ale też i bardzo dopracowany tytuł autorstwa rodzimego studia Ville Monarchs, zależy nam na wysokiej jakości i sukcesie komercyjnym tego portu ze względu na możliwość współpracy i pozyskania kolejnych tytułów z portfolio Devolvera. Na tym jednak nie koniec. Rozwijamy również własne tytuły i stale podnosimy kompetencje jeszcze w tym roku do sprzedaży wprowadzimy Crossroads Inn na Nintendo Switch, projekt o szczególnym charakterze technicznym, ze względów na autorski silnik, na którym powstał projekt. – dodaje Michał Gembicki.

Do końca roku wydamy łącznie sześć gier portingowych i kolejne sześć w obszarze produkcyjno-wydawniczym, w tym m.in. kolejną – po Crossroad Inn i The Amazing American Circus, autorską grę – Moonshine Inc. Tytuł ten w tej chwili zgromadził już blisko 30 000 zapisów na wishliście w serwisie Steam!

– Liczymy, że na tegorocznych targach Gamescom nawiążemy kolejne obiecujące współprace oraz pokażemy nasz najnowszy autorski tytuł Moonshine Inc. Dane, które pozyskaliśmy z prezentacji demo gry pokazują, że gracze są zaciekawieni symulatorem bimbrownika. Tylko podczas Festiwalu Steam demo pobrano ponad 10 tys. Razy, a do dzisiaj już blisko 30 000 graczy dodało grę do swojej listy życzeń – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater. – Nasza strategia rozwoju zakłada zbudowanie fundamentów Spółki składających się z tytułów portingowych, a następnie rozbudowę portfolio o tytuły własne. Takie podejście pozwala zachować nam bezpieczną sytuację finansową, a także stwarza okazje do tworzenia longsellerów – dodaje Robert Wesołowski.

CZEGO MOŻECIE SIĘ SPODZIEWAĆ JESZCZE W TYM ROKU:

May’s Mysteries: The Secret of Dragonville Remastered 2022-08-30 PC
Strategic Mind: Fight For Freedom 2022-09-22 PS4, Xbox One
Crossroads Inn: A Fantasy Tavern Sim 2022-09-29 Nintendo Switch
Weedcraft 2022-09-29 | 2022-11-03 (PS4, Xbox One)Nintendo Switch
Kaiju Wars 2022-10-20 | 2022-12-08 (PS4, Xbox One), Nintendo Switch
As Far As The Eye 2022-11-17 PS4, Xbox One