Zmiany w zarządzie Klabater

Zmiany w zarządzie Klabater

Michał Gembicki złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu spółki Klabater. Jego obowiązki przejmie współzałożyciel firmy i obecny członek zarządu – Robert Wesołowski. Z dniem 7 listopada br. Michał Gembicki dołączył do Rady Nadzorczej Klabater SA.

Wspólnicy podpisali porozumienie, które zakłada m.in. zgodne głosowania na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy oraz przyznanie uprawnienia Robertowi Wesołowskiemu do nabycia od Michała Gembickiego 1 328 mln akcji spółki, do 2025 roku. Dotychczasowa strategia firmy będzie kontynuowana.

„Decyzja o rezygnacji z funkcji zarządu Klabater SA była jedną z najtrudniejszych jakie do tej pory musiałem podjąć w swoim życiu zawodowym. Jestem jednym z założycieli Klabatera, operacyjnie pracowałem w spółce przez ostatnie 5 lat i przeżyłem w niej bardzo wiele wspaniałych i inspirujących chwil. Czas jednak na zmiany. Branża gier wideo rozwija się w bardzo szybkim tempie, zarządzanie spółką publiczną to ogromna presja, zarówno ze strony rynku, współpracowników jak i akcjonariuszy. Po 5 latach intensywnej pracy chciałbym na chwilę się zatrzymać, przemyśleć kolejne kierunki, poświęcić więcej czasu rodzinie i znajomym. Nie odcinam jednak więzi łączących mnie z Klabaterem, pozostaje członkiem Rady Nadzorczej spółki i wciąż zamierzam aktywnie wspierać obecny zarząd i pracowników firmy – moich kolegów – w realizacji ambitnych planów firmy.”

mówi Michał Gembicki.

Na mocy porozumienia zawartego między dotychczasowymi członkami zarządu – Michał Gembicki, do końca br. przekaże swoje operacyjne obowiązki w ręce Roberta Wesołowskiego oraz kluczowych managerów spółki. Po tym okresie Gembicki będzie dalej wspierał firmę w obszarach związanych z rozwojem biznesu oraz doradzał przy jej kluczowych projektach.

„Ustalając wartość transakcji wzięliśmy pod uwagę wspólną historię oraz chęć rozwijania spółki w dotychczasowym kierunku. Bardzo dziękuję Michałowi za lata wspólnej pracy i zaangażowanie w budowanie firmy. Dalej wspólnie będziemy pracować nad wzmocnieniem Klabatera, choć w nieco innej formule niż obecnie. Firma ma dziś stabilne fundamenty, rosnący katalog i nowe silne marki growe. Nie martwimy się o jej przyszłość.”

mówi Robert Wesołowski.

Przed spółką jedna z najważniejszych premier. 1 grudnia w wersji na PC zadebiutuje Moonshine Inc., strategiczna gra typu tycoon, w której gracz będzie rozwijał swój interes bimbrowniczy. Na tym nie koniec tegorocznych premier. Jeszcze w 2022 roku Klabater wyda taktyczną retro grę – Kaiju Wars (PS4, Xbox One, NS), bestselerowego RTS – As Far As The Eye (PS4, Xbox One) oraz wielki hit z PC, karcianą grę RPG Legend of Keepers: Career of a Dungeon Manager (PS4, Xbox) wraz ze wszystkimi dostępnymi na PC dodatkami.

O spółce Klabater:
Klabater to notowany na NewConnect polski wydawca i producent gier wideo z siedzibą w Warszawie. Spółka ma zdywersyfikowany model biznesowy oparty o trzy główne filary: wydawnictwo, studio deweloperskie oraz portowanie gier. Studio tworzy gry, które swoją fabułą opowiadają nieprzeciętne historie pozwalające na długą i kreatywną zabawę. Wśród wydanych produkcji znajdują się bestsellery, m.in nagrodzona Paszportem Polityki –We. The Revolution, oraz autorskie projekty – Heliborne i Crossroads Inn. Obecnie Klabater pracuje nad produkcją własnych gier Moonshine Inc. oraz Crossroads Inn 2.