The Amazing American Circus zadebiutuje 20 Maja 2021!

The Amazing American Circus zadebiutuje 20 Maja 2021!

WARSZAWA, POLSKA — 5.02.2021, Klabater oraz Juggler Games mają przyjemność ogłosić datę premiery gry The Amazing American Circus stanowiącej połączenie przygodowej karcianki i symulatora ekonomicznego. Tytuł zadebiutuje na PC, PlayStation, Xbox, Switch, już 20 maja tego roku.  Zapraszamy do obejrzenia trailera oraz prezentującego elementy rozgrywki gameplay trailera,

The Amazing American Circus to unikatowe połączenie gry karcianej, symulacji ekonomicznej i przygody z elementami RPG. Gracze zbudują silną talię kart, zbiorą niepowtarzalną grupę mimów, żonglerów, siłaczy i klaunów, zarządzą wędrowną trupą cyrkową, a wszystko to podczas podróży przez XIX-wieczne Stany Zjednoczone stojące u progu nowej ery. Przyjdzie im też zmierzyć się z legendarnym P.T. Barnumem w organizowanym przez prezydenta USA konkursie o tytuł najlepszego amerykańskiego cyrku.

The Amazing American Circus opowiada historię najbardziej kultowej rozrywki w amerykańskiej historii – wędrownego cyrku!. Stany Zjednoczone w okresie Pozłacanego Wieku to niezwykle ciekawe miejsce pełne kontrastów i skrajności. Podczas gdy na wybrzeżu wschodnim rozrastają się wielkie nowoczesne metropolie, to zachód opanowany jest wciąż przez kowbojów i farmerów walczących zaciekle o swoje interesy. Tymczasem nadchodzi nowa era. To ostatni dobry moment na rozkwit cyrku.

“The Amazing American Circus to gra, która bardzo nam się rozrosła. Zaczynaliśmy produkcję mając w planach raczej niewielki tytuł, a kończymy z naprawdę rozbudowaną grą, która zaoferuje graczom około 10-12 godzin rozgrywki.” – powiedział Michał Gembicki, joint-CEO Klabater SA, “Gracze otrzymają nie tylko pięknie narysowaną karciankę. The Amazing American Circus to również rozbudowany panel zarządzania własnym obozem i taborem, oraz bogata mapa Stanów Zjednoczonych, na której rozgrywać się będą również fabularne questy i wydarzenia losowe. To naprawdę duża produkcja.”

The Amazing American Circus łączy niepowtarzalną artystyczną wizję ze skrupulatnie zaplanowanym gameplayem.” – powiedział Łukasz Jańczuk z Juggler Games. “W My Memory of Us, przy pomocy zagadek i puzzli, opowiedzieliśmy historię dzieci uciekających przed opresyjnym systemem. W The Amazing American Circus chcemy przybliżyć egzotyczny i magiczny świat pionierów cyrkowych posiłkując się mechaniką znaną z karcianek i przemyślanym systemem zarządzania swoim cyrkowym biznesem.”

W The Amazing American Circus zbudujesz cyrkowe imperium od podstaw. Na Twojej drodze do sukcesu staną przeciwnicy z krwi i kości, jak i postacie znane z amerykańskiego folkloru. Zetkniesz się z brutalnymi przestępstwami i nierównościami społecznymi. Jako początkujący właściciel małego i podupadłego cyrku, staniesz do nierównej walki z gigantem tego przemysłu – znanym z historii P.T. Barnumem. Czy uda Ci się go pokonać?

Występ cyrkowy to specjalny pojedynek karciany rozgrywanym pomiędzy Tobą, a publicznością. Twoim wrogiem jest ich nuda lub złość, a Twoją najlepszą bronią są genialne występy i efektowne sztuczki wykonywane przez wybranych performerów cyrkowych. Mądrze wybieraj karty, starając się umiejętnie rozpoznać nastrój tłumu.

The Amazing American Circus to połączenie gatunku Tycoon/symulacja z elementami znanymi z produkcji RPG oraz gier opartych na zarządzaniu zasobami. Zarządzaj nie tylko swoimi artystami, ale całym cyrkowym obozem. Kupuj nowe wozy i tabory, które dadzą ci dostęp do wielu niepowtarzalnych umiejętności, kart i postaci. To jak rozbudujesz swój cyrk zależy tylko od Ciebie!

Co oferuję The Amazing American Circus?
 • Stań się cyrkową legendą! Uratuj podupadły cyrk, zbierz grupę artystów cyrkowych i rzuć wyzwanie największemu showmanowi na ziemi – P.T. Barnumowi.
 • Rekrutuj i trenuj artystów cyrkowych o różnych specjalnościach
 • Rozgrywaj emocjonujące starcia na cyrkowej arenie przy pomocy ponad pięknie ilustrowanych kart kolekcjonerskich
 • Rozwijaj tabor cyrkowy korzystając z wozów oferujących ponad 100 możliwych modyfikacji
 • Spotkaj postaci historyczne i fikcyjne osadzone w amerykańskim folklorze takie jak:  John D. Rockefeller, Susan B. Anthony, or Nikola Tesla.
 • Daj się wciągnąć historii osadzonej w burzliwych czasach zmierzchu ery Dzikiego Zachodu i wejdź w piękny oraz mroczny świat amerykańskiego folkloru Indian i społeczności imigrantów.
 • Posłuchaj wyjątkowego soundtracku inspirowanego klasyczną muzyką cyrkową.
 The Amazing American Circus w liczbach: 
 •  170 ręcznie ilustrowanych kart
 • 15 typów artystów cyrkowych, a wśród nich mima, żonglera, siłacza i akrobatkę
 • 12 różnych wozów cyrkowych odblokowujących nowe umiejętności
 • 16 różnych typów publiczności, które musisz zainteresować i rozbawić
 • Ponad 100 modyfikacji i opcji rozwoju Twojego taboru cyrkowego
 • 90 miast i miejscowości do odwiedzenia
 • 4 odmienne regiony geograficzne, przemierzaj amerykański kontynent
 • 1 potężny przeciwnik do pokonania – legendarny P.T. Barnum
 • 1 ale za to epicka przygoda na miarę musicali Buzza Luhrmana, wetsernów Enio Morricone i klasyków kina drogi
 • 60 minut soundtracku inspirowanego muzyką country &  folk z różnych rejonów USA
The Amazing American Circus zostanie wydany 20 maja 2021 i zadebiutuje na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, oraz konsolach next-genowych.
The Amazing American Circus zadebiutuje w 2021 roku na PC oraz konsole (w tym również next genowe). Zapraszamy do odwiedzenia strony na Facebooku oraz karty Steam.