STRATEGIC MIND: BLITZKRIEG I STRATEGIC MIND: THE PACIFIC Z DATĄ PREMIERY NA PLAYSTATION 4 i 5

STRATEGIC MIND: BLITZKRIEG I STRATEGIC MIND: THE PACIFIC Z DATĄ PREMIERY NA PLAYSTATION 4 i 5

WARSZAWA – 21 lipca, 2021Klabater ma przyjemność potwierdzić, że Strategic Mind: Blitzkrieg i Strategic Mind: The Pacific zadebiutują na PlayStation 4 i 5 już 5 sierpnia tego roku.

Premiera obydwu gier to nie lada gratka dla fanów strategii wojennej. Szczególnie, że konsole Sony nie oferują dużego wyboru takich tytułów. Poznaj pełną historię przedstawioną w ramach serii Strategic Mind!


O grach:

Strategic Mind: Blitzkrieg to strategia turowa z okresu II WŚ. Wprowadza nowości do starego, dobrego gatunku gier wojennych. Będziesz przewodzić niemieckiej armii, pokonując niewyobrażalne przeszkody i odnosząc końcowe, słodko-gorzkie zwycięstwo w Europie. Blitzkrieg jest jedynym rozwiązaniem!

Strategic Mind: The Pacific to strategia turowa z perspektywy okresu II wojny światowej, przedstawiająca wojnę pomiędzy USA i Cesarstwem Japonii, toczoną na Oceanie Spokojnym, z historyczną dokładnością i dbałością o szczegóły. Dwie strony. Dwóch dowódców. Dwa Przeznaczenia.

“Naszym celem było wskrzeszenie ‘staroszkolnego’ podejścia do strategicznych gier wojennych. Chcieliśmy połączyć zaawansowane mechaniki gameplayowe z ciekawą narracją. Nie chcieliśmy, by gracz po prostu kierował czołgami i strzelał do “tych złych”, zależało nam raczej na tym, by czuł się częścią wielkiej operacji wojskowej! Chcemy, by fani wcielili się w rolę dowódców sztabu, którzy noszą na barkach ciężar niezwykle odpowiedzialnych decyzji, negocjują z przełożonymi i wydają rozkazy podwładnym. Między innymi po to stworzyliśmy 70 minut cut-scen oraz rozbudowany system dialogów, które posuwają naszą historię do przodu i nadają jej dynamiki.” – powiedział Oleksandr Sienin, Lead Game Designer w Starni games, firmie odpowiedzialnej za serię.


Główne cechy Strategic Mind: Blitzkrieg:
 • Możliwość dowodzenia siłami lądowymi, powietrznymi i morskimi z naciskiem na bitwy lądowe.
 • Nowoczesna grafika 3D stworzona w silniku UE4 z dokładnymi modelami wszystkich jednostek, cyklem dzień/noc i efektami pogodowymi.
 • Ulepszaj i dostosuj swoje wojska, poziomując je i wybierając umiejętności, które najlepiej pasują do twojej strategii. Ponadto możesz wyposażyć swoje wojska w dodatkowy sprzęt dla każdej operacji, aby lepiej pasowały zarówno do twojej strategii, jak i do obszaru działań wojennych.
 • Szereg nagród specjalnych i dostęp do unikalnych umiejętności kwatermistrzowskich, których możesz się nauczyć, aby zwiększyć wydajność i synergię swoich oddziałów.
 • Możesz nabywać nowe jednostki różnych typów lub ulepszać już istniejące. Wszystkie nowe jednostki i wyposażenie są dostępne w historycznie ważnych momentach kampanii.
 • Możliwość zdobycia trofeów i użycia ich przeciwko najbardziej zaawansowanym jednostkom wroga w przyszłych bitwach.
 • Przy całej dbałości o historyczne realia, proponujemy również scenariusze spod znaku „co by było, gdyby”.
 • Bogate cut-sceny i dialogi pomogą Ci lepiej poznać epokowe wydarzenia.
Główne cechy Strategic Mind: Pacific:
 • Zagraj obiema stronami konfliktu, aby uzyskać wyjątkowy wgląd w epokowe wydarzenia wojny na Pacyfiku: Stany Zjednoczone Ameryki broniące zarówno swojej globalnej potęgi, jak i swoich ideałów; oraz Imperium Japonii walczące o prawo do wzięcia w swoje ręce przyszłości świata.
 • Możesz decydować, które statki, łodzie podwodne i samoloty będą stanowić większość twoich sił. Zarządzaj swoją flotą pomiędzy misjami, a wszystkie modele będą dostępne w historycznie dokładnych momentach.
 • Unikalny system osprzętu pozwala na personalizację jednostek dodatkowym wyposażeniem, aby zwiększyć ich wydajność i idealnie wpleść je w strategię własnego oddziału.
 • Pilnuj, aby twoje jednostki zdobywały doświadczenie w trakcie kampanii i wybieraj, na których umiejętnościach powinny się skupić, aby lepiej wpasować się w Twoją strategię.
 • Szczegółowy system bitew morskich pozwala na uszkadzanie systemów okrętowych, jak np. kadłuba, silnika, kabiny załogi itp. Na przykład, uszkodzenie silnika okrętu przeciwnika zmniejszy jego prędkość, a tym samym całą jego obronę, czyniąc go łatwą zdobyczą dla reszty twojej flotylli.
 • Wybierz, które z umiejętności dowódcy będą lepiej pasowały do twojego stylu gry i wykorzystaj je w odpowiednim momencie, aby odwrócić bieg bitwy.
 • Zatrudnij bohaterów wykutych w ogniu walki do najtrudniejszych zadań, aby zapewnić sukces operacji.
 • Doświadcz wydarzeń rozwijających się przez napędzane fabułą scenki.

Strategic Mind: Blitzkrieg i Strategic Mind: The Pacific zadebiutują na PlayStation 4 i 5 już 5 sierpnia tego roku.