NOWA DATA PREMIERY ORAZ BETA TESTY THE AMAZING AMERICAN CIRCUS

NOWA DATA PREMIERY ORAZ BETA TESTY THE AMAZING AMERICAN CIRCUS

WARSZAWA – 6 maja 2021 – Klabater informuje, że The Amazing American Circus – niepowtarzalna gra karciana z elementami strategii, powstająca we współpracy ze studiem Juggler Games – trafi na PC i konsole 12 sierpnia br. Już jutro rozpocznie się pierwszy etap zamkniętych beta testów gry.

 

Gra zadebiutuje na PC i konsolach w cenie 19,9 (USD/EUR) w wersji podstawowej oraz 29,99 (USD/EUR) w wersji Ringmaster’s Edition zawierającej m.in. country-folkowy soundtrack z gry i zestaw dodatków cyfrowych, w tym przepiękną książkę kucharską i lore book wprowadzający w świat gry.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego trailera prezentującego historię, której możecie spodziewać się w grze:


O grze:

W The Amazing American Circus gracze zbudują cyrkowe imperium od podstaw. Na drodze do sukcesu staną przeciwnicy z krwi i kości, historyczne zasłużone dla Ameryki i świata postaci, jak i istoty znane z amerykańskiego folkloru, takie jak Wendigo czy Wielka Stopa. Fabularnie gra nawiązuje do stylu Weird America, który miesza ze sobą elementy historii Stanów Zjednoczonych z mitologią różnych grup etnicznych i społecznych zamieszkujących USA. Jako początkujący właściciel podupadłego wędrownego cyrkowego przedsiębiorstwa, staniesz do nierównej walki z gigantami tego przemysłu, w tym również ze znanym z historii P.T. Barnumem, o tytuł najlepszego amerykańskiego show!

Głównym zadaniem w grze jest dawanie występów cyrkowych. Gracze będą się mierzyć z często skrajnie znudzoną i wrogą publiką. Decyzja o tym jakich artystów wystawimy na występ jest kluczowa. Każdy członek trupy dysponuje niepowtarzalnymi kartami. Występ cyrkowy to specjalny pojedynek karciany rozgrywanym pomiędzy graczem, a publicznością.


Beta testy:

Już jutro (7 maja) Klabater uruchomi pierwszy etap beta testów gry w formule zamkniętej, dostępnej za zaproszeniem. W pierwszej kolejności zagrają gracze, którzy wsparli grę w trakcie zakończonej sukcesem kampanii kickstarterowej gry. Już 20 maja rozpocznie się etap otwartych beta testów, które przeprowadzone zostaną przy pomocy mechaniki Steam Playtest – szczegóły podamy już wkrótce, warto śledzić informacje pojawiające się na oficjalnym kanale Discord The Amazing American Circus. Gracze będa mogli przetestować fragmenty pierwszego z czterech dostępnych w grze regionów.

„Decyzja o przesunięciu premiery na sierpień jest spowodowana dbałością o finalną jakość i przyjemność rozgrywki oraz dodatkowym czasem potrzebnym od prawidłowej certyfikacji gry na wszystkich platformach konsolowych.” – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. – „Chcemy również dać sobie nieco więcej czasu na marketing gry i przybliżyć graczom jej koncepcję poprzez otwarte playtesty w serwisie Steam. Zależy nam na przejrzystym prezentowaniu The Amazing American Circus. Jesteśmy zadowoleni z jakości produkcji w obecnej postaci i uważamy, że najlepsze co możemy zrobić w nadchodzących tygodniach to po prostu dać w nią zagrać śledzącym produkcję graczom”


Planowana mapa rozwoju flagowego tytułu Klabatera na 2021 rok:

 

“Wkroczyliśmy w kluczową fazę promocji gry. Rynek gier indie, a taką jest The Amazing American Circus, rządzi się specyficznymi prawami. Tu mniej liczą się obietnice, a bardziej konkrety, czyli możliwość zobaczenia tytułu w akcji.” – mówi Łukasz Mach, Chief Marketing Officer w Klabaterze. – “Do tej pory byliśmy skupieni na dopracowywaniu samej formuły gry i jej pogłębionym testowaniu. The Amazing American Circus to produkcja oferująca szeroki wachlarz mechanik i rozwiązań charakterystycznych dla miksu gatunków, więc to jakość stawiamy na pierwszym miejscu. Teraz nadszedł czas podzielić się efektami tej pracy, stąd pomysł na szeroko zakrojone beta testy, porządną fazę preview, a w połowie lipca również wysyłkę kodów do recenzji. Od niedawna prowadzimy również intensywne działania marketingowe w social mediach, które już doprowadziły do znacznego wzrostu wishlist w ostatnim czasie.”

 

The Amazing American Circus zostanie wydany 12 sierpnia 2021 na platformach PC, PlayStation 4/5, Nintendo Switch, Xbox One, oraz Xbox Series X. Więcej informacji na:

DODAJ GRĘ DO WISHLISTY