MOONSHINERS: THE GAME OD DZISIAJ ZMIENIA SIĘ W MOONSHINE INC.!

MOONSHINERS: THE GAME OD DZISIAJ ZMIENIA SIĘ W MOONSHINE INC.!

WARSZAWA – 24 czerwca 2021  – Moonshine Inc. otrzymuje nie tylko nowy tytuł i logo, Klabater zdecydował się również na zmiany dotyczące gameplayu i strony narracyjnej gry.

Moonshine Inc. (oryginalnie zapowiedziane jako Moonshiners: The Game) to innowacyjny izometryczny symulator ekonomiczny, który w niezwykle wierny sposób przedstawi graczom realia i mechanizmy związane z produkcją i dystrybucją bimbru. W produkcję zaangażowane jest grono ekspertów z dziedziny chemii  fizycznej i ekonomii, dzięki nim zespół developerów Klabatera zbudował nie tylko wiarygodny model ekonomiczny obrotu nielegalnym alkoholem, ale również dokładnie odwzorował proces chemiczny związany z fermentacją i destylacją alkoholu. Dodatkowo graczy uwiedzie niebanalna fabuła pełna nawiązań do kultowych seriali i filmów takich jak Breaking Bad, czy Ozark.

Na potrzeby Moonshine Inc. studio opracowało innowacyjną mechanikę pod postacią funkcji  “Red Flag Police”, która dynamicznie reaguje na poczynania gracza i w zależności od osiąganych przez niego rezultatów steruje zachowaniem policji i agentów federalnych.

Początkowym zamierzeniem Klabatera było oparcie gry na licencji popularnego programu Moonshiners znanego z telewizji Discovery. Firmy podpisały w 2019 roku umowę o współpracy dotyczącą dwóch produkcji: Moonshiners: The Game oraz gry dla młodszych odbiorców na licencji Animal Planet. Ustalenia te uległy zmianie w wyniku podpisanego dzisiaj aneksu – Klabater nadal pracuje nad drugą produkcją, ale zrzekł się praw do nazwy Moonshiners.

Telewizja Discovery zmieniła swoje plany co do marki The Moonshiners i chce się przede wszystkim skupić na tworzeniu gier skierowanych dla rodzin i najmłodszych graczy. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że projekt gry o produkcji i dystrybucji bimbru, aby osiągnął sukces komercyjny, musi cechować się bezkompromisowym i wiernym podejściem do tematu, a to oznacza często wyższy próg wiekowy oraz konieczność umieszczenia w grze treści skierowanych do dojrzałych graczy. Podjęliśmy decyzję, że dalej samodzielnie będziemy tworzyć grę w oparciu o przyjęte założenia.”  – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

O Moonshine Inc.

Stało się. Całe życie marzyłeś o jednej rzeczy: wyrwać się z biednych rodzinnych stron i zrobić karierę w wielkim świecie. Niestety, wystarczyła jedna zła znajomość i… jesteś winien mafii sporą sumę. Jedyne co ci pozostało, to zdać się na swój spryt i odrobić dług rozkręcając bimbrownicze podziemie w swoich rodzinnych stronach. Może uda ci się robiąc dobry biznes udobruchać okrutną mafijną szefową i ujdziesz z głową na karku z tej kabały? Przecież Twój Dziadzio zawsze mówił, że nie ma lepszego życia niż życie bimbrownika…

Znajdź i zatrudnij najlepszych współpracowników, opracuj technologie destylacji i skonstruuj maszyny do wytwarzania najczystszego bimbru w całej okolicy. Wyznacz ścieżki przerzutu kontrabandy i korumpuj lokalnych przedstawicieli władzy, a wszystko to po to, aby lokalni wielbiciele księżycówki wydali u ciebie swoje ciężko zarobione dolary!

Główne cechy gry:
 • Unikatowe połączenie izomerycznej rozgrywki strategicznej z grą fabularną z perspektywy pierwszej osoby.
 • Zarządzanie bazą: Buduj i rozwijaj swoje tajne bimbrownicze bazy, w 5 różnorodnych lokalizacjach.
 • Crafting. Opracuj i modyfikuj aparaturę do fermentacji i destylacji alkoholu, tak aby sprostać zmieniającym się oczekiwaniom klienteli.
 • Stań się Mistrzem Bimbrownikiem!  Dzięki wiernie odwzorowanym procesom chemicznym poznasz tajniki tworzenia bimbru od zacieru, aż po finalny czysty jak łza produkt końcowy!
 • Zbuduj sieć dystrybucji: Zarządzaj siecią dostawców, rekrutuj najlepszych chemików, kierowców i ochroniarzy. Stwórz sieć punktów sprzedaży i za wszelką cenę unikaj kontaktów z kolegami w niebieskich mundurach.
 • Rozbudowane drzewko technologii. Rozwijaj asortyment produkowanych alkoholi, posiadanych maszyn i eksploruj rozłożyste drzewo dostępnych w grze technologii.
 • System Red Flag Police inteligentnie sterujący zachowaniem policji i agentów federalnych.
Moonshine Inc. w liczbach:
 • Ponad 40 różnorodnych składników i przepisów do odkrycia i wyprodukowania!
 • Ponad 30 różnych bimbrowniczych maszyn i aparatów oraz ich modyfikacji wraz z kompletnym systemem craftingowym.
 • 5 zróżnicowanych geograficznie terenów rozgrywki: Góry skaliste, Lasy, Tereny podmokło – bagienne,  Senne miasteczko oraz wielki finał w Wielkim mieście, które nigdy nie zasypia!
 • Historia podzielona na 5 rozdziałów.

Gra Moonshine Inc. ukaże się jeszcze w 2021 na platformach PC, Xbox One/Series X, PlayStation 4 & 5, oraz Nintendo Switch.