KLABATER WYDA KAIJU WARS NA NINTENDO SWITCH, PLAYSTATION, ORAZ XBOXA

KLABATER WYDA KAIJU WARS NA NINTENDO SWITCH, PLAYSTATION, ORAZ XBOXA

WARSZAWA – 29 września, 2021 – Klabater i Foolish Mortals Games mają przyjemność zapowiedzieć wydanie pixel-artowej strategii turowej Kaiju Wars na konsole Switch, PlayStation i Xbox. Gra zadebiutuje w 2022 roku.

Kaiju (z japońskiego: „potworna bestia”) to japoński gatunek filmowy skupiający się na wielkich potworach zazwyczaj atakujących przybrzeżne miasta. Prekursorem gatunku jest kultowy film z 1954 roku, Godzilla. Kaiju Wars to niepowtarzalne podejście do tematu na polu gier, które na pewno przypadnie do gustu fanom takich gier jak Into the Breach.

Kaiju Wars pozwoli na przeżycie przygody w stylu kaiju z tą różnicą, że tym razem gracze zamiast biernie oglądać film, będą mogli sami podejmować decyzję o tym, jak bronić swoich miast przed potworami. W tej stylowej strategii taktycznej 2D pokierujemy zdziesiątkowanymi siłami ludzkości planując defensywę przy użyciu odrzutowców, czołgów, specjalnych budynków oraz zdobyczy najnowszej technologii, które zaproponuje nam sztab naukowy pracujący nad serum mającym zgładzić bestie. A jeśli to się nie uda, gracz musi być również gotowy na plan ewakuacji miasta.

Kaiju Wars od razu zwróciło naszą uwagę. W Klabaterze kochamy klasyczne filmy kaiju, z Godzillą na czele.  Gra pozwoli nam przeżyć tę klasyczną przygodę na własnej skórze.“- Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze – „Jeśli jesteś fanem takich gier jak Into the Breach, Kaiju Wars to propozycja dla Ciebie. Produkcja Foolish Mortals Games niesamowicie oddaje ducha filmów z tego gatunku dodając wybuchową mieszankę strategii turowej pełnej rozmachu fabuły opisującej upadek ostatnich ludzkich miast.

 

Główne cechy Kaiju Wars:

Poprowadź własną armię!
 • Czas ucieka! – Zatrzymaj postępy bestii kaiju za wszelką cenę przy użyciu czołgów, odrzutowców i zdobyczy technologicznych.
 • Zbuduj obronną infrastrukturę! – Twórz bazy lotnicze i inne obiekty militarne, które mają jeden cel – spowolnić potwory.
 • Opracuj eksperymentalne technologie! – Konwencjonalna broń to za mało. Twórz obiekty i rozwiązania militarne takie jak Mroźny Promień i nowoczesne mechy, by zatrzymać kaiju w zatoce i nie pozwolić im wejść do miasta.
Zmierz się z KAIJU!
 • Pięć niepowtarzalnych bestii! – Każda zagrozi Twojemu miastu w inny sposób i przy użyciu innych mocy.
 • Bestie mutują! – Potwory stają się coraz potężniejsze, zagrożenie rośnie wraz z rozwojem fabuły.
 • Bestii nie da się powstrzymać! – Kaiju nie da się zabić, możesz je tylko powstrzymać i spowolnić… do czasu…
 • Bestie są przewidywalne! – Twoi naukowcy dowiedli, że kaiju zawsze kierują się ku najbliższym budynkom, wykorzystaj tę wiedzę planując defensywę krok po kroku.
Tryb kampanii!
 • Odkryj tajemnicę kaiju – Świat nawiedza seria niezwykłych wypadków: erupcje wulkanów, tsunami i trzęsienia ziemi. Odkryj stojącą za nimi tajemnice w trakcie ponad ośmiogodzinnej kampanii fabularnej.
 • A zatem, wojna! – Rozgrywaj rozbudowane misje w różnych częściach świata. Rozwiązuj skomplikowane zagadki, kieruj zróżnicowanymi oddziałami wojska, w tym samym czasie planując rozwój ekonomiczny swoich miast.
 • Inwestuj w weteranów! – Wyspecjalizowane jednostki weteranów wesprą Twoje działania defensywne. Rozwijaj je przyznając specjalne medale za zasługi.
 • Zbuduj talię kart wojskowych! – Odblokuj specjalne karty zwiększające Twoje szanse w tej nierównej walce. Stwórz talię, którą potem porównasz z taliami innych graczy (dostępne rankingi online).
Twórz własne scenariusze!
 • Wymyśl własne miasto lub cały scenariusz – Prosty w obsłudze kreator map pozwoli graczom na tworzenie własnych scenariuszy.
 • Udostępniaj własne scenariusze – Dziel się swoimi scenariuszami, mapami i miastami w ramach Steam Workshop.
 • Porównaj swoje osiągnięcia – Wejdź na szczyt online’owej listy cotygodniowych wyzwań w grze.

 

Kaiju Wars zostanie wydany na PlayStation, Xbox i Switchu w 2022 roku. Odwiedź stronę Steam gry.