KLABATER PRZYGOTUJE I WYDA WEEDCRAFT INC NA KONSOLE

KLABATER PRZYGOTUJE I WYDA WEEDCRAFT INC NA KONSOLE

WARSZAWA – 13 maja 2021 – Klabater podpisał umowę z Devolverem, amerykańskim wydawcą ambitnych gier niezależnych i światową ikoną indie gamedevu. Przedmiotem umowy będzie wykonanie portu i wydanie głośnej gry polskiego studia Vile Monarch, Weedcraft Inc, na konsole PlayStation 4/5, Nintendo Switch, Xbox One, oraz Xbox Series X. Klabater zajmie się nie tylko dystrybucją cyfrową, ale również edycją pudełkową.

 

Gra Weedcraft Inc została wydana na platformie PC w 2019 roku i stanowi niepowtarzalny gatunkowy mix łączący mechaniki znane z tycoonów z ciekawą fabułą. Tytuł zagłębia się w świat produkcji oraz sprzedaży marihuany. Gracz wpłynie na finanse, politykę i aspekty kulturowe burzliwego związku USA – miejsca akcji gry – z kłopotliwą, ale i obiecującą rośliną. Weedcraft Inc wywołała sporo kontrowersji wpisując się w otwartą społeczną dyskusję dotyczącą dostępności marihuany.

Podpisanie umowy z tak uznanym wydawcą i producentem jak Devolver postrzegam jako kolejny ważny krok w rozwoju naszej działalności. Nie ukrywam, że działania amerykańskiego publishera zawsze stanowiły dla nas cenne źródło inspiracji i wzór, który bardzo chcielibyśmy kiedyś doścignąć. Dołożymy wszelkich starań, by w Weedcraft Inc grało się na konsolach fantastycznie. To dla nas kwestia prestiżowa – tym bardziej, że ten tytuł świetnie wpisuje się w specjalizację naszej firmy – tycoony wzbogacone o elementy narracyjne.” – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

Weedcraft Inc to gra, która idealnie wpasowuje się w portingowe portfolio Klabatera, które składa w przeważającej większości z wymagających gier strategicznych i tycoonów, takich jak Big Pharma, nadchodząca wielkimi krokami konsolowa edycja sztandarowej produkcji spółki studia, Crossroads Inn – symulatora fantasy tawerny, czy pozostającej w produkcji gry o produkcji bimbru.

W Weedcraft Inc przyszli konopni magnaci będą zmuszeni do obrotnego dysponowania zasobami podczas kierowania produkcją i dystrybucją swojego towaru. Gracze będą hodować pierwszorzędne rośliny, krzyżować gatunki w celu tworzenia nowych odmian czarciego zioła, zatrudniać pracowników i doglądać ich rozwoju. Tak jak w prawdziwym życiu, branża “zielarska” stwarza wiele okazji na sukces oraz dużo problemów.


Najważniejsze cechy Weedcraft Inc:
  • Zawiera bogaty w ustawienia Tryb Piaskownicy, trzy obszerne scenariusze oraz ułatwiony Tryb Wyluzowany.
  • Wnikliwe przedstawienie kontrowersyjnego tematu.
  • Dopilnuj ekonomicznego rozkwitu twojego biznesu.
  • Wybory kształtują świat gry, postacie o różnych motywach, historie opowiedziane szczerze i z humorem.
  • Dobierz odpowiedni sprzęt aby zwiększyć wydajność i przejmij kontrolę nad każdym aspektem swojej uprawy. Dostosuj odżywianie, podlewaj i przycinaj swoje rośliny. Możesz nawet tworzyć nowe odmiany!
  • Zmieniaj prawo, społeczeństwo oraz sposób, w jaki świat postrzega twój produkt.
  • Graj według zasad, łam je, albo tylko trochę nagnij. W Weedcraft Inc moralność jest względna.
  • Zatrudniaj i zwalniaj pracowników, przeszkadzaj konkurencji i wymiarowi prawa z użyciem arsenału brudnych sztuczek. Albo trzymaj swoich wrogów blisko i zaprzyjaźnij się z nimi, wybór należy do ciebie.

Weedcraft Inc w wersji na konsole pojawi się na platformach PlayStation 4/5, Nintendo Switch, Xbox One, oraz Xbox Series X. Więcej informacji na: