INVESTIGATION DISCOVERY CHANNEL PARTNEREM MEDIALNYM THIS IS THE ZODIAC SPEAKING, JUŻ DZIŚ RUSZA TAKŻE ZBIÓRKA GRY NA KICKSTARTERZE!

INVESTIGATION DISCOVERY CHANNEL PARTNEREM MEDIALNYM THIS IS THE ZODIAC SPEAKING, JUŻ DZIŚ RUSZA TAKŻE ZBIÓRKA GRY NA KICKSTARTERZE!

WARSZAWA  – 4.08.20 – Klabater S.A. poszerza i wzmacnia współpracę z amerykańską grupą Discovery. Poza flagowym wspólnym projektem Moonshiners oraz planowanym tytułem opartym na licencji programu Animal Planet, do gier wspieranych przez Discovery dołącza dziś This is the Zodiac Speaking od Punch Punk Games. Partnerem medialnym tytułu został kanał Investigation Discovery (ID), lider na amerykańskim rynku telewizyjnym true crime, będący własnością grupy Discovery.

Dziś o 15:00 startuje również kampania crowdfundingowa gry w serwisie Kickstarter. Jest to kolejna zbiórka prowadzona przez Klabatera, poprzednie (Crossroads Inn oraz Help Will Come Tomorrow) zakończyły się sukcesem.
ODWIEDŹ STRONĘ GRY W SERWISIE KICKSTARTER (kampania rusza dziś o 15:00)
ID wesprze grę marketingowo między innymi za pomocą swoich mediów społecznościowych (globalnych i lokalnych, które śledzą miliony fanów), strony www, jak również kampanii reklamowej na antenie stacji. To wsparcie może się okazać szczególnie cenne w kontekście kampanii, która właśnie ruszyła w serwisie Kickstarter. Klabater ma już za sobą dwie udane zbiórki, tym razem tytuł idealnie wpisuje się w rynek amerykański, najważniejszy z perspektywy kampanii kickstarterowej.
Właściciele kanału uznali grę This is the Zodiac Speaking za perfekcyjne dopełnienie tematyki stacji, jak i portfolio całego ID. W planach jest również wsparcie gry poprzez sklep online należący do ID, w którym będą dostępne gadżety związane z grą.
Grupa Discovery po raz kolejny doceniła nasze oryginalne i niesztampowe portfolio. Bardzo się cieszę, że kanał ID odnalazł w This is the Zodiac Speaking naturalnego „partnera” do współpracy. Dzięki globalnemu charakterowi stacji gra, która już przed premierą zebrała wiele dobrych opinii, otrzyma teraz dodatkowe, potężne medialne wsparcie. To dobry wstęp przed naszą kluczową współpracą z Discovery przy tytule Moonshiners. To także okazja do dalszego rozwoju Klabatera, jak i zwiększania zasięgów marketingowych naszych produkcji„. – ocenia Michał Gembicki, członek zarządu Klabater S.A.
This is the Zodiac Speaking to thriller psychologiczny, gra oparta na prawdziwej i będącej już elementem amerykańskiej popkultury, historii seryjnego mordercy ze Stanów Zjednoczonych, Zodiaka. Choć policja i detektywi analizujący morderstwa wytypowali kilku podejrzanych, nigdy nikomu nie postawiono zarzutów…
W This is the Zodiac Speaking gracz wcieli się w postać Roberta Hartnella, dziennikarza na co dzień mieszkającego w San Francisco i zatrudnionego w jednej z lokalnych gazet. Pewnego dnia odbiera on tajemniczy telefon, a głos w słuchawce wypowiada słynne ‘Hello, this is the Zodiac speaking’… To zdarzenie w sposób nieunikniony doprowadzi do konfrontacji dziennikarza z mordercą. Przeszłość Hartnella, morderstwa dokonane przez Zodiaka oraz fascynacja zabójcą, sprawią że protagonista nie raz stanie przed pytaniem, o co toczy się gra? Kto jest łowcą, a kto zwierzyną?
This is the Zodiac Speaking to gra stworzona przez niezwykły zespół artystów. Poza utalentowanymi developerami ze studia Punch Punk Games (odpowiedzialni m.in. za znakomite Apocalipsis: Harry at the End of the World), wśród twórców znalazł się jeden z najlepszych polskich pisarzy młodego pokolenia, laureat Paszportów Polityki, Łukasz Orbitowski, który odpowiada wraz z Krzysztofem Grudzińskim za scenariusz gry.
Za muzykę w grze odpowiada AGIM, niestrudzony innowator w dziedzinie muzyki elektronicznej. Artysta stworzył oryginalny i odważny soundtrack do gry, będący mieszaniną inspiracji muzyką filmową oraz dźwięków etniczych, mających potęgować poczucie grozy w grze. Sountrack zostanie wydany w wersji elektronicznej oraz na winylu przez legendarną wytwórnię Pias Recordings, która podjęła współpracę z Klabaterem.

This is the Zodiac Speaking to:

•  Wysmakowana wizualnie i oparta na faktach historia śledztwa w sprawie nieuchwytnego seryjnego mordercy z USA, Zodiaka.
•  Gra z perspektywy pierwszej osoby – gracz wciela się w dziennikarza, który sam stał się celem ataku mordercy.
•  Tryb detektywistyczny zawierający elementy psychologicznego profilowania mordercy wg. autentycznych wykorzystywanych przez psychologów policyjnych metod.
•  3 różne zakończenia, które zależą od wyborów fabularnych gracza.
•  Oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa AGIMa i scenariusz stworzony we współpracy z laureatem nagrody Nike, Łukaszem Orbitowskim.
•  Wiernie odwzorowane sceny zbrodni, odtworzone na podstawie oryginalnych materiałów amerykańskiej policji.
•  Oryginalna szata graficzna nawiązująca stylistyką do przełomu lat 60 i 70, oparta na słynnej „teorii koloru”
This is the Zodiac Speaking zadebiutuje 24 września na platformach PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Kampania na Kickstarterze zakończy się 4 września.
Karta Steam This is the Zodiac Speaking!