orbit.industries

orbit.industries

Buduj i zarządzaj odległymi stacjami orbitalnymi! Trenuj swoje umiejętności w trybie kampanii lub zanurz się głęboko przestrzeni, w trybie Free Play. Czy masz umiejętności i spryt, aby zostać pionierem kosmosu?

 

Istnieje wiele kosmicznych symulatorów, większość z nich skupia się na eksploracji odległej przestrzni kosmicznej lub kolonizacji planet, jednak budowa i zarządzanie stacją orbitalną to nowe i wyjątkowe wyzwanie!

orbit.industries łączy inspirację klasyczną literaturą science fiction, filmami i popularnymi serialami o tematyce kosmicznej z rzeczywistą wiedzą i postępem osiągniętym w dziedzinie eksploracji kosmosu, inżynierii kosmicznej i rozwoju stacji orbitalnych.

 

orbit.Industries oferuje dwa oddzielne graficznie widoki podczas pracy nad stacją:

Widok zewnętrzny pokazuje Twoją stację na orbicie. Tutaj będziesz budował i instalował nowe moduły 3D – każdy o innej funkcjonalności – i przy okazji dbał o ich design. Będziesz kontrolował i nadzorował wszystkie statki przybywające i opuszczające stację. Pełne środowisko 3D pozwala na rozbudowę stacji we wszystkich wymiarach, wykorzystując nieskończoną przestrzeń.

Tak zwana Abstrakcyjna Warstwa Systemowa (Abstract System Layout – ASL) umożliwia konfigurowanie i monitorowanie różnych cykli produkcyjnych, aby organizować zasoby i usługi tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Systemy te są umieszczone i połączone w oddzielnym, abstrakcyjnym widoku, który jest przedstawiony w formie płytki drukowanej.

Dwie różne perspektywy wizualne gry zapewniają dużą swobodę twórczą i optyczną zmienność widoku zewnętrznego, umożliwiając graczom pełne wykorzystanie trójwymiarowości w przestrzeni. Jednocześnie, przeniesienie procesów organizacyjnych z setkami linii produkcyjnych wewnątrz stacji do osobnego widoku ASL zapewnia maksymalną przejrzystość.

orbit.industries oferuje unikalny system ekonomiczny. Twoim zadaniem jest uczynić swoją stację jak najbardziej rentowną i wydajną. Tworzenie stabilnych linii produkcyjnych jest utrudnione przez występowanie błędów i usterek, takich jak pożary czy ataki hakerskie. Błędy te opierają się na określonych prawdopodobieństwach ich występowania, które są związane z każdym modułem i każdym systemem.

Dodatkowo, istnieją różne mechanizmy zapobiegające przeciążeniu obwodów produkcyjnych, co zwiększa trudności w osiągnięciu wysokiej lub nawet maksymalnej wydajności. Możesz też mieć pozytywny wpływ na stację poprzez budowanie modułów i systemów, takich jak ambulatorium czy dron naprawczy. Mają one pozytywny wpływ na zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia błędu pobliskich modułów i systemów w pewnym promieniu i dodają jeszcze większą różnorodność projektów.

orbit.industries oferuje 3 kampanie do rozegrania w trybie dla jednego gracza, każda osadzona w innej przestrzeni, więc w każdej z nich stacja będzie orbitować wokół innej planety. Gracze muszą zbudować urządzenie do terraformowania planety, aby uczynić ją zdatną do zamieszkania i bogatą w zasoby.

Gracze muszą zbudować jeden specyficzny dla kampanii złożony moduł, składający się z kilku mniejszych modułów. Każdy z tych modułów musi być odblokowany przez badanie technologii poprzez projekty, a każdy z nich wymaga od gracza zbudowania najpierw różnych innych modułów podstawowych.

Dodatkowo gracze mają do wyboru tryby:

 • Tryb ENDLESS to rodzaj rozgrywki bez określonego celu – buduj nowe moduły i systemy, zarabiaj pieniądze poprzez projekty i odblokowuj nowe technologie, aby uczynić stację kosmiczną jeszcze większą i bardziej wydajną.
 • Tryb CREATIVE: choć podobny do trybu ENDLESS, pozwala podejść do gry z bardziej swobodnym nastawieniem i budować swoją stację z absolutną swobodą. Wszystkie technologie są już odblokowane od samego początku i nie ma żadnych ograniczeń co do pieniędzy czy czasu!

Kluczowe elementy orbit.industries:

 • W pełni trójwymiarowa stacja pokazana w dwóch różnych perspektywach wizualnych
 • Konfiguracja i zarządzanie liniami i cyklami produkcyjnymi
 • Badania i rozwój nowych technologii związanych z produkcją
 • System zamówień i nagród, aby utrzymać ciągłe zaangażowanie graczy
 • Kontrakty, które gracze mogą zaakceptować dla jednego z dwóch powodów:
  – Zdobycie pieniędzy na rozbudowę stacji kosmicznej w formie nagrody
  – Badania i odblokowanie nowych technologii, w postaci nowego modułu wymaganego do dalszego rozwoju
 • 54 moduły , które możesz zbudować i poszerzać perspektywy swojej stacji

Zobacz także

Ruinarch

Ruinarch

Ruinarch to symulacja typu sandbox, w której tworzysz konflikty w wygenerowanych proceduralnie światach fantasy. Inspirowana jest grami opartymi na generowaniu historii, takimi jak Rimworld czy Dwarf Fortress, a sednem rozgrywki jest stworzenie pełnej udręki i humoru fabuły. Gra daje wszystkie narzędzia potrzebne, by bawić się życiem i relacjami postaci....
Strategic Mind: Spirit of Liberty

Strategic Mind: Spirit of Liberty

Strategic Mind: Spirit of Liberty to oparta na wydarzeniach historycznych turowa gra strategiczna, osadzona w realiach II wojny światowej. Gracze staną przed wyzwaniem poprowadzenia niewielkich oddziałów armii fińskiej w czasie zbrojnych konfliktów w ramach Wojny Zimowej, Wojny kontynuacyjnej i Wojny Lapońskiej. Przeciwnikiem w grze są siły Armii Radzieckiej. Prawdziwa...
Tin Can

Tin Can

Ledwo udało ci się uciec z eksplodującego statku kosmicznego. Teraz jesteś w starej kapsule ratunkowej i pędzisz przez przestrzeń, zdając się na łaskę kosmosu. Nie znasz się na złożonych systemach kapsuły. Twoje życie zależy od instrukcji obsługi oraz własnego sprytu. Jak długo zdołasz przetrwać?   !WIADOMOŚĆ NA WSZYSTKICH CZĘSTOTLIWOŚCIACH!...