19 LUTEGO 2021 EFFIE ZADEBIUTUJE NA XBOX ONE I XBOX SERIES X

19 LUTEGO 2021 EFFIE ZADEBIUTUJE NA XBOX ONE I XBOX SERIES X

WARSZAWA, POLSKA – 16.02.2021 – Już 19 lutego, Effie, uznana i gorąco przyjęta gra platformowa 3D, zostanie wydana na konsolach Xbox One oraz Xbox Series X.

Effie to czarująca przygodówka inspirowana grami oldskulowymi takimi jak Rayman 3, MediEvil, Crash Bandicoot, Ratchet & Clank czy saga Jak & Daxter. Została stworzona przez zespół deweloperów z Hiszpanii, Inverge Studio, w ramach lokalnego programu PlayStation Talents Games Camp w Walencji, promującego wschodzące i dobrze zapowiadające się gry niezależne. Wydana po raz pierwszy 4. czerwca 2019 jako oferta ekskluzywna na platformie PlayStation 4, pół roku później doczekała się swojej wersji na Steamie. W ramach współpracy wydawniczej, Klabater podjął się portów na konsole Xbox oraz Nintendo Switch. Data wydania wersji na Switch zostanie ogłoszona już wkrótce, a 19 lutego rozpocznie się sprzedaż w sklepie Microsoft Xbox.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę gry: http://effiegame.com/ oraz do śledzenia aktualności i zadawania pytań na dedykowanym kanale na Discordzie: https://discord.gg/ECDbqGcCbW.

Effie to przygodowa gra akcji 3D, która łączy klasyczne elementy gier z gatunków takich jak bijatyka, gra platformowa oraz rozwiązywanie zagadek – połączone z możliwością eksploracji obszernego świata. W grze wcielamy się w rolę Galanda, młodego mężczyzny, który wyrusza w podróż by odzyskać swą młodość, gdyż w wyniku klątwy nałożonej na niego przez złą wiedźmę zestarzał się przedwcześnie. Musi on zmierzyć się z potężną, mroczną magią, która opanowała krainę Obleny, a pomoże mu w tym jego magiczna tarcza zwana Runestone. Tarcza – poza tym, że stanie się naszym jedynym orężem w walce ze złem, spełnia również inne istotne role, pomagając nam eksplorować i przemierzać rozległe czerwone łąki.