CASTLE ON THE COAST, uroczy collect-a-thon 3D i retro platformówka w jednym, zadebiutuje na PC oraz Nintendo Switch już 2 grudnia!

CASTLE ON THE COAST, uroczy collect-a-thon 3D i retro platformówka w jednym, zadebiutuje na PC oraz Nintendo Switch już 2 grudnia!

WARSZAWA, POLSKA – 26.11, 2021 – Klabater i Big Heart Productions mają przyjemność potwierdzić datę wydania Castle on the Coast, pierwszej na świecie platformówki z żyrafą w roli głównej! Gra ukaże się już 2.12 na PC i Nintendo Switch. Wersje na PlayStation i Xbox również pojawią jeszcze się w grudniu.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA NOWEGO TRAILERA:

O GRZE

Castle on the Coast to uroczy collect-a-thon, czyli gra oparta na mechanice zbierania przedmiotów. Główny bohater, sympatyczna żyrafa o imieniu George, przemierza magiczny Zamek na Wybrzeżu próbując zażegnać konflikt pomiędzy dwoma potężnymi czarodziejami. W zwiedzaniu świata George’owi pomaga jego wrodzona zwinność oraz umiejętność parkouru. W trybie kooperacji może także skorzystać z pomocy latającej wiewiórki o imieniu Swirlz (w tą rolę wcielić się mogą z powodzeniem rodzice!).

Dzięki trybowi kooperacji dzieci będą mogły cieszyć się przygodami Georga wraz z kolegami lub swoimi opiekunami. Rozmaite mechaniki w grze pozwolą na szaloną eksplorację – bieganie po ścianach zamku, ignorowanie praw grawitacji w alternatywnych wymiarach, rozpędzanie się na piłce czy latanie z pomocą jet-packa – George potrafi to i dużo więcej! Poza rozrywką, gra niesie ze sobą cenne lekcje dotyczące konfliktu i straty.

VALLEY CHILDREN’S HOSPITAL

Żyrafa George to oficjalna maskotka Valley Children’s Hospital, jednego z największych szpitali dziecięcych w Kalifornii. George symbolizuje miłość do dzieci nie bez powodu – żyrafy to ssaki o największym sercu na ziemi! Dzięki współpracy Valley Children’s, Big Heart Productions i Klabatera, ulubieniec dzieci nareszcie zadebiutuje we własnej grze! Klabater przeznaczy część przychodów z gry na programy pomocowe szpitala.

“Misją Valley Children’s jest nie tylko leczenie, ale również sprawianie radości naszym małym pacjentom. To dlatego George doczekał się już własnej książki i oficjalnego pluszowego wcielenia. Gra, pierwsza taka inicjatywa związana ze szpitalem dziecięcym w USA, to kolejny krok w tym kierunku. Cieszymy się, że dzieci z całego świata dołączą do George’a w jego emocjonującej podróży przez Zamek na Wzgórzu.” – powiedział Todd Suntrapak,  CEO w Valley Children’s Healthcare.

Gdy tylko zobaczyliśmy Castle on the Coast w akcji, od razu wiedzieliśmy, że to ciekawy projekt. Bardzo spodobała nam się możliwość wsparcia dziecięcego szpitala, ale przede wszystkim od razu zwróciliśmy uwagę, że to po prostu bardzo fajna platformówka w stylu retro. Świetna zabawa dla dzieci i rodziców!” – dodał Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze.

Cechy gry:
  • Magiczny zamek w sercu czarodziejskiego konfliktu

Pomóż George’owi odkryć sekrety magicznego Zamku na Wybrzeżu, w którym kryją się przepastne jaskinie, kamienne korytarze i ukryte wymiary. Na domiar złego, nasza żyrafa znajduje się w sercu konfliktu między dwoma potężnymi czarodziejami. Czy George zdoła ich pogodzić? A może jego obecność tylko zaogni spór?

  • Żyrafa i parkour?

George potrafi dostać się dosłownie wszędzie. Ta niezwykle zwinna żyrafa opanowała do perfekcji techniki parkouru! Bieganie po ścianie, fikołki, obroty – wszystkie triki dozwolone! A jeśli to za mało, możesz skorzystać z jetpacka lub samochodu rakietowego, by dotrzeć do trudno dostępnych lokacji!

  • Collect-a-thon, czyli szaleństwo zbierania!

Potrzebujesz niepowtarzalnych gadżetów jeśli chcesz osiągnąć sukces! Kwiaty odblokują nowe kostiumy, gwiezdne klucze otworzą drzwi, a zworniki… uruchomią mechanizmy tajemniczej wieży majaczącej na horyzoncie. Czy uda Ci się do niej dostać?

  • Orzecholubny przyjaciel (tryb kooperacji)

Gra pozwala na kooperację, drugi gracz może wcielić się w latającą wiewiórkę o imieniu Swirlz! Swirlz dysponuje potężną magią, pomoże też wyhodować cenne kwiaty… a w ostateczności posłuży za spadochron, który uratuje George’a podczas upadku. Gdy żyrafa i wiewiórka pracują razem, nikt ich nie powstrzyma!

 

Castle on the Coast zadebiutuje na PC i Switchu 2 grudnia. Przed Świętami pojawią się również wersje PlayStation oraz Xbox. Cena to 14.99 USD/€.