Castle on the Coast – Ostatnia tegoroczna premiera Klabatera już dziś dostępna na PC i Nintendo Switch!

Castle on the Coast – Ostatnia tegoroczna premiera Klabatera już dziś dostępna na PC i Nintendo Switch!

Warszawa, Polska – 2 grudnia 2021 – Castle on the Coast zadebiutuje dziś na PC oraz Nintendo Switch. Gracze wcielą się w rolę uroczej żyrafy George’a – oficjalnej maskotki kalifornijskiego Valley Children’s Hospital i wyruszą na pełną niesamowitych przygód wyprawę do tajemniczego Zamku na Wybrzeżu. Gra pojawi się również na konsolach PlayStation i Xbox.

Obejrzyjcie trailer:

O grze:

Castle on the Coast to zręcznościowa gra oparta na mechanice zbierania przedmiotów i pokonywania coraz trudniejszych, otwartych poziomów rozgrywki. Główny bohater, sympatyczna żyrafa o imieniu George, przemierza magiczny Zamek na Wybrzeżu, próbując zażegnać konflikt pomiędzy dwoma potężnymi czarodziejami. Castle on the Coast zostało stworzone przez Big Heart Productions – amerykańskiego niezależnego dewelopera z wykorzystaniem licencji Valley Hospital w Kalifornii.

Od blisko 70 lat żyrafa George jest maskotką Valley Children’s Hospital. Jest to bardzo duża placówka – obecnie jest tam prawie 360 łóżek, więc ten dzielny zwierzak co roku walczy o tysiące dziecięcych uśmiechów. W tym czasie George angażował się w wiele działań i projektów, jednak po raz pierwszy jest on bohaterem gry komputerowej. To niezwykły tytuł, przygotowany do wspólnej, wielopokoleniowej rozrywki – komentuje Michał Gembicki, członek zarządu Klabatera.

Zespół Big Heart Productions tworzy narzędzia do terapii grami wideo we współpracy ze swoimi klientami, a do jej dotychczasowych osiągnięć należy między innymi projekt przygotowany na zlecenie fundacji Make-A-Wish, dzięki któremu młodzi pacjenci mogli w wirtualnej rzeczywistości poznać dinozaury. Klabater odpowiada za wydanie gry Castle on The Coast na wszystkich platformach. Gra pozwala na rozrywkę singleplayer lub zabawę w trybie kooperacji – wtedy drugi gracz steruje wiewiórką o imieniu Swirlz.

– Dzięki trybowi kooperacji dzieci będą mogły cieszyć się przygodami Georga wraz z kolegami i koleżankami, rodzicami lub opiekunami. Rozmaite mechaniki w grze pozwolą na szaloną eksplorację – bieganie po ścianach zamku, ignorowanie praw grawitacji w alternatywnych wymiarach, rozpędzanie się na piłce czy latanie z pomocą jet-packa – George potrafi to i dużo więcej! Poza rozrywką, gra niesie ze sobą cenne lekcje dotyczące konfliktu i straty – kończy Michał Gembicki

GRA JEST DOSTĘPNA W CENIE 14,99 EUR/USD:

 

STRONA GRY