Najlepszy miesiąc życia! na festiwalu The Big Adventure Event na Steamie – ujawniamy datę premiery!

Najlepszy miesiąc życia! na festiwalu The Big Adventure Event na Steamie – ujawniamy datę premiery!

Warszawa, Polska – 20.01.2022 r. – Klabater ujawnił datę premiery swojej produkcji, Najlepszy miesiąc życia! (oryg. Best Month Ever!). Gra zadebiutuje 5 maja br. Wydawca udostępnia nowy zwiastun oraz wersję demo gry. Oba materiały zostaną zaprezentowane w ramach The Big Adventure Event na platformie Steam. Wydarzenie rozpoczyna się już dziś!

Obejrzyjcie najnowszy zwiastun:

O grze:

Gra osadzona jest w czasie amerykańskich szalonych lat 60., symbolicznym czasie zmian i kontrrewolucji, a w jej ramach wcielimy się w Louise, samotną matkę samodzielnie wychowującą syna Mitch’a i pracującą jako kelnerka. Właśnie zdiagnozowano u niej śmiertelną chorobę i postawiona w obliczu tak trudnej sytuacji, Louis decyduje się znaleźć dla Mitch’a nowy dom i zapewnić mu dobrą przyszłość. Podczas podróży przez ogarnięte ferworem zmian kontynentalne USA, Louise będzie miała okazję przekazać mu życiowe lekcje i udzielić cennych rad, a także podjąć decyzje, które ukształtują przyszłość chłopca.

Czy uda się jej sprostać temu wyzwaniu? Na kogo wyrośnie Mitch? Jak zapamięta swoją matkę? Tego gracze dowiedzą się, grając w Best Month Ever!

W Best Month Ever! poruszamy niezwykle ważne tematy przemijania i odpowiedzialności. Każda decyzja ma wpływ na to, jaki Mitch będzie w przyszłości, i to od nas zależy, kim stanie się na koniec kluczowej podróży z Louis. Postawiliśmy na głębię przekazywanej przez nas historii, która ma wiele punktów zwrotnych, przygotowaliśmy bowiem aż 9 różnych zakończeń gry – powiedział Michał Gembicki, CMO Klabatera.

Dwie perspektywy

Tytuł ukazuje nam dwie perspektywy – część wydarzeń odbywa się w latach 60-tych, a innych faktów dowiadujemy się z retrospekcji i wspomnień dorosłego już Mitcha, który w latach 70-tych dopowiada nam część swoich wspomnień jako narrator kluczowych momentów gry. Decyzje gracza dotyczą więc nie tylko efektów bieżących wydarzeń fabularnych, ale wpływają również na to, kim zostanie syn bohaterki w przyszłości.

Gra tworzona jest przez zespół doświadczonych developerów i młodych polskich filmowców związanych z Warszawską Szkołą Filmową,  Nad całością projektu czuwa Maciej Szcześnik, prorektor Warszawskiej Szkoły Filmowej, indie game developer, współtwórca wszystkich części wielokrotnie nagradzanej serii gier Wiedźmin.

Najlepszy Miesiąc Życia! zostanie wydany na PC, Xbox One/Series X, PlayStation 4 i 5, oraz Nintendo Switch.


ODWIEDŹCIE STRONĘ GRY

ZAGRAJCIE W DEMO:

STEAM

XBOX