The Amazing American Circus

The Amazing American Circus

The Amazing American Circus to połączenie przygodowej gry karcianej i symulatora ekonomicznego.

The Amazing American Circus zbudujesz cyrkowe imperium od podstaw. Na Twojej drodze do sukcesu staną przeciwnicy z krwi i kości, jak i postacie znane z amerykańskiego folkloru. Zetkniesz się z brutalnymi przestępstwami i nierównościami społecznymi. Jako początkujący właściciel małego i podupadłego cyrku, staniesz do nierównej walki z gigantem tego przemysłu – znanym z historii P.T. Barnumem. Czy uda Ci się go pokonać?

W The Amazing American Circus Twoim największym wrogiem jest obojętna i zblazowana widownia. Porywający występ, który sprosta oczekiwaniom publiki, to Twoja najmocniejsza broń. Twoją armią zaś są niepowtarzalni artyści i nieprzeciętne umiejętności. Szykuj się, bo Cyrk właśnie przybył do miasta!

Stany Zjednoczone u schyłku XIX wieku to miejsce pełne kontrastów i skrajności. Podczas gdy na wschodnim wybrzeżu wyrastają pierwsze nowoczesne metropolie, zachód wciąż opanowany jest przez kowbojów i farmerów walczących zaciekle o swoje interesy. Nadchodzą wielkie zmiany społeczne, nadchodzi zupełnie nowa era. To idealny moment na stworzenie cyrkowego imperium!

Cyrk ery Wieku Pozłacanego tylko pozornie przypominał ten dzisiejszy. Fortuny samozwańczych baronów rozrywki były często budowane na szemranych interesach i krzywdzie zatrudnionych artystów. Barwna i bogata tradycja ma zatem drugie, mroczne dno.Gra opowiada historię tej najbardziej kultowej amerykańskiej rozrywki – wędrownego cyrku – odsłaniając blaski i cienie cyrkowego świata.

Pojedynki karciane

Głównym zadaniem w grze jest dawanie występów cyrkowych. Będziesz się mierzyć z często skrajnie znudzonej publiką. Decyzja o tym jakich artystów wystawisz na występ jest kluczowa, a każdy z nich dysponuje niepowtarzalnymi kartami.

Występ cyrkowy to specjalny pojedynek karciany rozgrywanym pomiędzy Tobą, a publicznością. Twoim wrogiem jest ich nuda lub złość, a Twoją najlepszą bronią są genialne występy i efektowne sztuczki wykonywane przez wybranych performerów cyrkowychi. Mądrze wybieraj karty, starając się umiejętnie rozpoznać nastrój tłumu.

Od Dzikiego Zachodu po Nowy Jork

The Amazing American Circus to gra eksploracyjna – rozpoczniesz swoją wędrówkę na południowym-zachodzie, by z czasem dotrzeć do postępowego północnego wschodu w poszukiwaniu sławy i fortuny.

Odwiedź legendarne miejsca i spotkaj postacie historyczne będące częścią amerykańskiego dziedzictwa przemysłu rozrywkowego. Zaplanuj swoją podróż przez USA ostrożnie i dostosuj ofertę artystyczną do różnych grup widzów oraz zadbaj o komfort i aprowizację trupy cyrkowej.

Artyści i performerzy

Jako właściciel wędrownego cyrku musisz skompletować trupę cyrkową. Zbierzesz wyrzutków, którzy będą dla Ciebie występować, lecz czy uda ci się zorganizować najlepsze występy w czasie podróży od wybrzeża do wybrzeża? Pamiętaj – nie zostaniesz gigantem przemysłu cyrkowego dysponując niewielką grupą wybranych artystów. Będziesz musiał stale wymieniać swoich performerów, aby uatrakcyjnić show prezentowany w różnych miejscach USA.

Zarządzaj swoim cyrkiem

The Amazing American Circus to połączenie gatunku Tycoon/symulacja z elementami znanymi z produkcji RPG oraz gier opartych na zarządzaniu zasobami. Zarządzaj nie tylko swoimi artystami, ale całym cyrkowym obozem. Kupuj nowe wozy i tabory, które dadzą ci dostęp do wielu niepowtarzalnych umiejętności, kart i postaci. To jak rozbudujesz swój cyrk zależy tylko od Ciebie!

Co oferuje The Amazing American Circus?:

 • Stań się cyrkową legendą! Uratuj podupadły cyrk, zbierz grupę artystów cyrkowych i rzuć wyzwanie największemu showmanowi na ziemi – P.T. Barnumowi.
 • Rekrutuj i trenuj artystów cyrkowych o różnych specjalnościach
 • Rozgrywaj emocjonujące starcia na cyrkowej arenie przy pomocy ponad pięknie ilustrowanych kart kolekcjonerskich
 • Rozwijaj tabor cyrkowy korzystając z wozów oferujących wiele możliwych modyfikacji
 • Spotkaj postaci historyczne i fikcyjne osadzone w amerykańskim folklorze takie jak: John D. Rockefeller, or Nikola Tesla i Wielka Stopa
 • Daj się wciągnąć historii osadzonej w burzliwych czasach zmierzchu ery Dzikiego Zachodu
 • Posłuchaj wyjątkowego soundtracku inspirowanego klasyczną muzyką cyrkową oraz country & western.

The Amazing American Circus w liczbach:

 • Ponad 200 ręcznie ilustrowanych kart
 • 15 typów artystów cyrkowych, a wśród nich mima, żonglera, siłacza i akrobatkę
 • 8 różnych wozów cyrkowych z możliwością rozbudowy
 • 32 przeciwników, których musisz zainteresować i rozbawić
 • 90 miast i miejscowości do odwiedzenia
 • 4 odmienne regiony geograficzne, przemierzaj amerykański kontynent
 • Każdy region w grze kończy się pojedynkiem z gigantem cyrkowym – P.T. Barnum, Buffalo Bill, oraz inni
 • 21 misji pobocznych wprowadzających nowe postacie i wątki fabuły
 • 10 niepowtarzalnych akcji specjalnych
 • 1 ale za to epicka przygoda na miarę musicali Buzza Luhrmana i klasyków kina drogi
 • 60 minut soundtracku inspirowanego muzyką country & folk z różnych rejonów USA

 

Zobacz także

Ruinarch

Ruinarch

Ruinarch to symulacja typu sandbox, w której tworzysz konflikty w wygenerowanych proceduralnie światach fantasy. Inspirowana jest grami opartymi na generowaniu historii, takimi jak Rimworld czy Dwarf Fortress, a sednem rozgrywki jest stworzenie pełnej udręki i humoru fabuły. Gra daje wszystkie narzędzia potrzebne, by bawić się życiem i relacjami postaci....
Strategic Mind: Spirit of Liberty

Strategic Mind: Spirit of Liberty

Strategic Mind: Spirit of Liberty to oparta na wydarzeniach historycznych turowa gra strategiczna, osadzona w realiach II wojny światowej. Gracze staną przed wyzwaniem poprowadzenia niewielkich oddziałów armii fińskiej w czasie zbrojnych konfliktów w ramach Wojny Zimowej, Wojny kontynuacyjnej i Wojny Lapońskiej. Przeciwnikiem w grze są siły Armii Radzieckiej. Prawdziwa...
Tin Can

Tin Can

Ledwo udało ci się uciec z eksplodującego statku kosmicznego. Teraz jesteś w starej kapsule ratunkowej i pędzisz przez przestrzeń, zdając się na łaskę kosmosu. Nie znasz się na złożonych systemach kapsuły. Twoje życie zależy od instrukcji obsługi oraz własnego sprytu. Jak długo zdołasz przetrwać?   !WIADOMOŚĆ NA WSZYSTKICH CZĘSTOTLIWOŚCIACH!...