Ruinarch

Ruinarch

Ruinarch to symulacja typu sandbox, w której tworzysz konflikty w wygenerowanych proceduralnie światach fantasy. Inspirowana jest grami opartymi na generowaniu historii, takimi jak Rimworld czy Dwarf Fortress, a sednem rozgrywki jest stworzenie pełnej udręki i humoru fabuły. Gra daje wszystkie narzędzia potrzebne, by bawić się życiem i relacjami postaci.

Różne style gry

Można być złym na wiele sposobów. Wybierz spośród trzech archetypów – każdy zapewnia inny styl gry. Czy chcesz się skupić na kompletnym zniszczeniu, czy wolisz subtelnie manipulować światem?

Możesz eksperymentować, łącząc ze sobą niszczycielskie zaklęcia

Najprostszym sposobem na pozbycie się mieszkańców jest rzucanie potężnych zaklęć, takich jak meteoryt, trzęsienie ziemi, kule ognia, piorun i wiele innych. Ale co się stanie, jeśli uderzysz meteorytem w kałużę trucizny? Trujące eksplozje meteorytu, ot co! To tylko jedno z niegodziwych połączeń żywiołów, które możesz wykorzystać do stworzenia swojej własnej niszczycielskiej mieszkanki!

Powoli zdobywaj nowe moce, ulepszając swój Portal.

Nieustannie wykonuj złowrogie interakcje, by wytwarzać Energię Chaosu, po czym użyj tych mrocznych mocy, by ulepszyć swój Portal. Pozwala ci to zyskać stały dostęp do coraz podlejszych mocy. Gdy Portal osiągnie maksymalny poziom, zyskasz możliwość przywołania się na nękany przez siebie świat, wygrywając grę!

Możesz nadawać mieszkańcom wady.

Oczywiście, możesz po prostu zniszczyć cały świat ogniem i lodem, ale prawdziwa zabawa zaczyna się, gdy wtrącasz się do życia mieszkańców i wpędzasz ich we frapujące, tragiczne sytuacje! Zmień lokalnego bohatera w wilkołaka i patrz, jak jego niegdyś lojalni przyjaciele odwracają się od niego gdy nadejdzie pełnia. Spraw, że denerwujący mąż stanie się niewierny, po czym podziwiaj fajerwerki, gdy powiesz jego żonie o jego występkach.

Możesz przywoływać potwory, by porywać i dręczyć mieszkańców.

Możesz pochwycić dzikiego potwora i rozmnażać go w swojej Zagrodzie. To pozwoli ci przyzywać te potwory do swoich drużyn. Drużyny potworów mogą najeżdżać osady i porywać mieszkańców. Hodowane przez ciebie spaczone wersje będą zachowywać się inaczej niż dzikie potwory, które mają swoje konkretne funkcje.

Możesz rozprowadzać podłe informacje.

Budowla o nazwie Obserwator pozwoli ci umieścić na całym świecie oczy, dzięki którym będziesz dowiadywać się rozmaitych rzeczy. Widzisz, jak rycerz kradnie eliksir szamana? Przechowaj tę informację i powiadom o tym właściciela!

 

Możesz roznosić plagę.

Zbuduj Laboratorium, by stworzyć plagę i przywołać szczury, które będą ją roznosić. Rozwijaj ją, by zaczęła mieć rozmaite paskudne symptomy i stała się bardziej zaraźliwa. Możesz nawet sprawić, że chorzy będą eksplodować, gdy umrą!

Możesz torturować ludzi.

Możesz budować Więzienia i zamykać w nich mieszkańców. W razie potrzeby możesz ich torturować na wymyślne sposoby, by otrzymali losowe wady. Może ktoś przeżyje załamanie nerwowe i stanie się seryjnym mordercą, gdy powróci do swej wioski?

Możesz zmieniać ludzi w kultystów, robiąc im pranie mózgu.

Możesz również zrobić swoim więźniom pranie mózgu. Jeśli się to uda, więzień powróci do swojej wioski jako sekretny kultysta, który będzie cię w ukryciu wielbił i ci pomagał.

Możesz spowodować apokalipsę zombie.

Możesz też sprawić, że zmarli na plagę zamienią się w zombie. Gdy zaatakują oni innych mieszkańców, mogą zarazić ich wirusem. Wkrótce cała wioska będzie pełna bezmózgich zombie.

Możesz tworzyć wampiry i wilkołaki.

Zmień mieszkańców w nocne potwory: wampiry i wilkołaki. Patrz, jak terroryzują okolicę i przenoszą swoją klątwę na innych! Może się okazać, że inni mieszkańcy zaczną się bronić i organizować polowania na te mroczne istoty.

 

Zobacz także

Bio Inc. Redemption

Bio Inc. Redemption

Bio Inc.: Redemption to realistyczna gra symulacyjno-strategiczna, w której podejmujesz decyzje na śmierć i życie. Stwórz śmiertelną chorobę, aby zainfekować i zadręczać swoją ofiarę lub graj jako szef zespołu medycznego i znajdź lekarstwo, aby uratować swojego pacjenta. Staniesz się plagą czy ocalisz ludzkość? Zawierająca ponad 600 rzeczywistych chorób, wirusów,...
The Signal From Tölva

The Signal From Tölva

The Signal From Tölva to pierwszoosobowa strzelanka z otwartym światem osadzona w odległym, pełnym strachu świecie przyszłości. Odblokuj brutalną broń i rekrutuj roboty do walki u twojego boku, podczas gdy rywalizujące frakcje walczą o odkrycie źródła tajemniczego sygnału. To, co odkryjesz, zadecyduje o losach całego świata. The Signal From...
Terraformers

Terraformers

Terraformers to gra ekonomiczna polegająca na rozbudowie kolonii. Odkrywaj Czerwoną Planetę, twórz niesamowite miasta, ożywiaj terytoria i modeluj planetę, realizując ambitne projekty. Odkryj Czerwoną Planetę Wysyłaj swoich przywódców w tajemnicze miejsca i odkryj przed innymi bogate złoża zasobów, ogromne kryształowe jaskinie i zachwycające cuda natury. Zakładaj miasta w kraterach...