KLABATER WKRÓTCE URUCHOMI KAMPANIĘ CROWDFUNDINGOWĄ DLA CROSSROADS INN: THE BOARD GAME

KLABATER WKRÓTCE URUCHOMI KAMPANIĘ CROWDFUNDINGOWĄ DLA CROSSROADS INN: THE BOARD GAME

WARSZAWA – 12 sierpnia 2021  – We wrześniu Klabater SA ruszy ze zbiórką na Crossroads Inn: Gra Planszowa w serwisie crowdfundingowym Gamefound.

Odwiedź stronę preview kampanii, by otrzymać wiadomość, gdy rozpocznie się zbiórka. Każdy odwiedzający, bez względu na to czy wesprze kampanię czy nie, już w tej chwili może za darmo pobrać cyfrową edycję książki kucharskiej Crossroads Inn zawierającą 12 specjalnych przepisów na dania stworzonych we współpracy ze znanym kulinarnym blogiem Nerds’ Kitchen

Ciężki los karczmarza, czyli tawerna, bękarty i wyścig o władzę!

Crossroads Inn: Gra Planszowa to ekonomiczna gra planszowa, która podobnie jak komputerowy oryginał, pozwoli graczom zarządzać rozwojem karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie – zupełnie przypadkiem – monarchowie ciągle umierają, a ich nieślubni potomkowie muszą rywalizować ze sobą o wpływy i władzę.  Gracze w liczbie do maksymalnie 4 osób,  wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę Yorvale dla siebie. W celu uniknięcia krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i tak oto rodzi się honorowy zakład –  ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale!

O Gamefound, Sirius games i kampanii crowdfundigowej

Kampanię crowdfundingową Crossroads Inn przeprowadzimy w serwisie Gamefound ze względu na jego wysoką rozpoznawalność wśród fanów gier planszowych i ogromne doświadczenie pracujących w nim ludzi. Na Gamefound odbywały się zbiórki gier, w które sami gramy jako fani, pomyśleliśmy więc, że będzie to idealne miejsce dla naszej planszówki.” – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. – “Crossroads Inn to już mocna marka fantasy, a takie gry podobają się na Gamefoundzie. Koncepcję gry współtworzyliśmy ze studiem Sirius, które dysponuje dużą wiedzą dotyczącą tworzenia gier planszowych. Wierzę, że ich doświadczenie w połączeniu z naszą znajomością mechanizmów kampanii crowdfundingowych, zaowocują świetną grą planszową.”

Z PC, wprost na stoły graczy!

Gra wideo Crossroads Inn zadebiutowała na PC 23 października 2019 i w ciągu kilku godzin od premiery wspięła się na 3 miejsce globalnych bestsellerów serwisu STEAM sprzedając się wraz z dodatkami w nakładzie ok. 100 000 egzemplarzy. 19 maja 2021 roku gra ukazała się również na konsolach Xbox One oraz Series X, a wkrótce pojawi się na platformie Nintendo Switch.

Jak zostać królem lokalnej gastronomi … i małego królestwa przy okazji!

W Crossroads Inn: Gra Planszowa gracze zbudują karczmę od podstaw, przygotują smaczne posiłki, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych: od prostych i przaśnych ciemiężonych, po wyrafinowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty – koniec końców każdy chce się napić i dobrze zjeść. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu – oraz blokowaniu! – ruchów reszty bękarciego rodzeństwa (inni gracze) prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden!

Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i egzotycznych składników do potraw, dobrze wyszkolona służba – wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy – uwodzicielskie vedety i złotouści bardowie zajmą się co bardziej wymagającymi gośćmi.


Zapoznaj się ze szczegółami projektu i zapisz się na newsletter:

Strona projektu w serwisie Gamefound

Strona www gry