KLABATER OPRACOWAŁ I WYDA GRĘ PLANSZOWĄ NA PODSTAWIE CROSSROADS INN

KLABATER OPRACOWAŁ I WYDA GRĘ PLANSZOWĄ NA PODSTAWIE CROSSROADS INN

WARSZAWA – 18 czerwca 2021 – Crossroads Inn, bestsellerowa produkcja Klabatera (PC, Xbox One/Series X), rusza na podbój rynku gier planszowych. Twórcy planują również kampanię crowdfundingową w drugiej połowie roku.

O grze:

Crossroads Inn: The Board Game to strategiczna i ekonomiczna gra planszowa, która – podobnie jak komputerowy oryginał pozwoli graczom zarządzać rozwojem własnej karczmy. Miejscem akcji gry jest królestwo Yorevale, gdzie – zupełnie przypadkiem – monarchowie ciągle umierają, a ich nieślubni potomkowie muszą rywalizować ze sobą o wpływy i władzę. Gracze wcielą się w królewskie bękarty i spróbują przejąć koronę. Aby uniknąć krwawej wojny domowej zawarta zostaje umowa i rodzi się honorowy zakład: ten, kto zbuduje najlepszą karczmę, nie tylko zostanie “królem” lokalnej gastronomii, ale również królem całego Yorevale! A zatem zakładajcie fartuchy i kucharskie czapki, łapcie po szpatułce – i do dzieła!

Oryginalna gra Crossroads Inn zadebiutowała na PC 23 października 2019 i w ciągu kilku godzin od premiery gra wspięła się na 3 miejsce globalnych bestsellerów sprzedając się łącznie z przepustką sezonową i dodatkami w nakładzie ponad 100 000 egzemplarzy. 19 maja 2021 roku gra ukazała się również na konsolach Xbox One oraz Series X.

Kampania crowdfundingowa:

Zgodnie z najnowszymi trendami rynkowymi, Klabater planuje w drugiej połowie roku uruchomić kampanię crowdfundingową. Serwisy typu Kickstarter czy Gamefound specjalizują się w zbiórkach grach planszowych, co potwierdzają niesamowite wyniki zbiórek z ostatnich miesięcy.

Rynek planszówek przeżywa w tej chwili niesamowity boom na całym świecie. Elementem tego zjawiska jest również produkcja gier planszowych opartych na licencjach hitów znanych fanom z PC i konsol. Wiele z nich odnosi duże sukcesy w serwisach crowdfundingowych, by wspomnieć tylko planszowe adaptacje Wiedźmina i Frostpunka.” – mówi Michał Gembicki, Joint-CEO w Klabaterze. – “Crossroads Inn to mocna marka fantasy, oferująca również sporą dawkę humoru, myślę że to świetny punkt wyjścia dla porządnej planszówki”.

Sprawdźcie najbliższe aktywności związane z planszową edycją Crossroads Inn:

W Crossroads Inn: The Board Game gracze zbudują karczmę od podstaw, przygotują niepowtarzalne posiłki, a wszystko po to, żeby spełniać oczekiwania gości pochodzących z różnych klas społecznych – od prostych i przaśnych Ciemiężonych, po wysublimowanych i kapryśnych przedstawicieli szlachty, każdy chce się napić i dobrze zjeść. Rozgrywka opierać się będzie na przewidywaniu – oraz blokowaniu! – ruchów reszty bękarciego rodzeństwa prowadzącego konkurencyjne tawerny. Wygra ten, kto bez skrupułów wykorzysta złoto, plotki oraz słabości przeciwników. W królestwie jest miejsce dla wielu karczmarzy… ale król może być tylko jeden! 

Crossroads Inn: The Board Game oferuje wiele rozwiązań, które pozwolą osiągnąć ten cel. Kupno nowych mebli, zdobycie niepowtarzalnych przepisów i składników do potraw, dobrze wyszkolona służba – wszystko może pomóc graczom osiągnąć ostateczne zwycięstwo. A jeśli to nie wystarczy – uwodzicielskie vedety i złotouści bardowie zajmą się bardziej wymagającymi gośćmi. 

Crossroads Inn: The Board Game to:

  • Emocjonująca rozgrywka strategiczna i ekonomiczna dla 2-4 graczy!
  • Dwa dania na jednym talerzu – zostań “królem” gastronomii, a przy okazji… królem Yorevale!
  • Pięć zróżnicowanych klas społecznych gości, których przychylność gracze muszą zdobyć. Ciemiężeni, Banici, Wędrowcy, Mieszczanie i Szlachta – każda z klas preferuje inny rodzaj potraw i wystroju wnętrz!
  • “Tor prestiżu”, czyli przez żołądek do serca – niepowtarzalna mechanika pozwalająca na wygranie gry dzięki punktom sławy i prestiżu.
  • System rozpuszczania negatywnych plotek dotyczących konkurencji. Zdecyduj czy oczernisz innych graczy politycznie, ekonomicznie, a może przy pomocy plotek krążących na szlakach podróżnych Yorevale.
  • Niepowtarzalny i znany z oryginalnej gry PC świat fantasy podany z “przymrużeniem oka”
  • Postacie NPC znane z pecetowej wersji gry!
  • Zatrudniaj i zwalniaj pracowników, przeszkadzaj konkurencji przy pomocy arsenału brudnych sztuczek

Odwiedź oficjalną stronę: https://www.crossroadsinngame.com/board-game